Wyjazdy na narty są bardzo popularne w sezonie zimowym, a popularnością cieszą się kierunki zagraniczne. We Włoszech, Austrii, a nawet w Turcji Polaków szusujących na stokach nie brakuje. Trasy narciarskie są tam znacznie lepiej utrzymane, wyróżniają się długością oraz świetnym zapleczem gastronomicznym i hotelarskim. Jeśli planujesz niedługo ponowny wypad, ubezpiecz się przed wyjazdem – dzięki temu możesz uniknąć kłopotów, o które nietrudno za granicą.

Dlaczego warto posiadać dobre ubezpieczenie turystyczne na narty?


Ubezpiecz się przed wyjazdem na narty – to słowa, które pewnie każdy narciarz słyszy niejeden raz, jednak nie zawsze się do nich stosuje. Na stoku nietrudno o wypadek – nawet kask i najlepszy sprzęt nie chronią przed urazami kończyn, głowy czy nawet zdarzeniami, w których biorą udział także inni narciarze. Dobre ubezpieczenie turystyczne na narty to podstawa podczas wyjazdów zagranicznych, gdzie o opiekę lekarską jest nam trudniej, ponieważ zdajemy się na służbę zdrowia obcego państwa. Bywa, że brak ubezpieczenia sprowadza konieczność opłacenia kosztów leczenia własnych lub osób, które przez nas ucierpiały na stoku, transportu medycznego czy nawet sprowadzenia poszkodowanego do swojego kraju. Ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą pozwoli uniknąć bardzo wysokich opłat, które czasem potrafią spowodować zawrót głowy. Zwykły wyjazd na narty może się bowiem okazać wydatkiem, który nie będziemy w stanie pokryć z domowego budżetu.

EKUZ a ubezpieczenie turystyczne


Wiele osób uważa, że jeśli posiadając kartę EKUZ, nie ma się czego obawiać na stoku. Jest to błędne podejście, bowiem EKUZ nie jest to ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą,a jedynie stwierdzenia posiadania uprawnień do darmowej opieki medycznej państwa. Posiadanie karty uprawnia do bezpłatnych działań medycznych głównie w stanie zagrożenia życia lub zdrowia i umożliwia korzystanie jedynie z publicznej służby medycznej, której placówki są bardzo często setki kilometrów od stoków. W większości przypadków to poszkodowany musi pokryć koszty leczenia z własnej kieszeni, a następnie starać się o ich zwrot od polskiego NFZ. Sprawa przeciąga się jednak miesiącami. Dobre ubezpieczenie turystyczne pozwala na darmowe leczenie, transport czy nawet umożliwia powrót do kraju. Niestety, sam EKUZ tego nie zagwarantuje.

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne na narty?


Zakupienie dobrego ubezpieczenia turystycznego na narty wcale nie jest wydatkiem, na który nie można sobie pozwolić. Zakres cenowy waha się od kilkudziesięciu do maksymalnie kilkuset złotych za cały okres pobytu za granicą. Cena zależna jest od sumy gwarancyjnej i zakresu wybranego przez nas ubezpieczenia turystycznego. Warto jednak pamiętać, że im szerszy zakres polisy, tym lepiej. Często ceny różnych wariantów różnią się tylko nieznacznie, natomiast polisa z wyższymi gwarancjami i szerszym zakresem chroni znacznie lepiej, niż wersja podstawowa. Dzięki temu możemy spokojnie i bezpiecznie szusować po zagranicznych stokach.
[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here