Stworzony przez firmę Adobe Systems format Portable Document Format (PDF) używany jest każdego dnia przez wiele milionów ludzi na całym świecie. Umożliwia on nam takie możliwości jak: prezentowanie, drukowanie, i edytowania plików graficznych oraz tekstowych. Pliki w formacie PDF znajdują zastosowanie w najróżniejszych dziedzinach. Obecnie jest to najpopularniejszy format przedstawiania i udostępniania internetowo różnych dokumentów. Często możemy się również natknąć na książki, które są nam dostępne w formacie PDF. Dzięki swojej przejrzystości i prostocie w użyciu, posługiwanie się nim nie sprawia problemu nawet niespecjalnie doświadczonym użytkownikom komputera.

Jak używać?

Jak edytować plik PDF?Program udostępniający otwieranie i wyświetlanie plików zapisanych w formacie PDF umożliwia darmowy program, który jest jedynym czytnikiem tego formatu Acrobat Reader. Jednak za pomocą tego programu nie jest możliwe swobodne edytowanie naszego pliku. Żeby uzyskać dostęp do takich możliwości, musimy posiadać płatny program. Na przestrzeni lat powstało jednak wiele płatnych jak i darmowych innych programów, dzięki którym możliwe jest edytowanie plików w formacie PDF. Kolejną opcją w sytuacji, gdy potrzebujemy umieścić coś w naszym pliku jest eksport z innego programu.

Jak edytować plik PDF?

Z racji tego, że pliki formatu PDF są powszechnie używane to nie wiele osób wie w jaki sposób można je edytować. Być może ty również należysz do grupy tych osób, która chciałaby wiedzieć jak edytować plik PDF. Jest na to kilka sposobów. Jednym z nich jest wcześniej wspomniany płatny program wyprodukowany przez firmę Acrobat Reader. Narzędzie to daje nam właściwie nieograniczoną ilość możliwości. Dzięki temu programowi mamy możliwość edycji pliku PDF w podobny sposób, jak zwykłe pliki tekstowe np. Microsoft Word. Jedną z innych możliwości jest dostępna przez internet strona www.pdfescape.com. Po wejściu na nią należy kliknąć w sekcji „PDFescape Online PDF Editor” w okno „Free online” i wybrać jedną z czterech dostępnych opcji. Wybierz opcję drugą chcąc edytować plik PDF. Jednakże strona posiada pewne ograniczenia związane z ilością stron i rozmiarem pliku. Sposobem, który może najbardziej spodobać się osobom zainteresowanym edycją PDF jest możliwość wprowadzona przez producentów Microsoft Word 2013. Od tej wersji, do programu dołączona została opcja swobodnego konwertowania plików PDF na pliki tekstowe i z powrotem. Jest to niewątpliwie innowacja, która może bardzo ułatwić nam naszą prace.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here