Naklejki to bardzo ciekawy element dekoracyjny naszego pojazdu. Jest stosunkowo tani, łatwy w montażu i praktycznie nie ma wpływu na stan naszego samochodu, gdyż w każdej chwili naklejkę można zdjąć. Ale zdejmowanie naklejek nie jest takie proste, jakby się mogło wydawać. Ściąganie ich bywa bardzo dużym problemem. Chyba najbardziej uciążliwe są naklejki na szybach. O ile samo ich naklejenie to nic skomplikowanego, to jednak gdy już nam się znudzą, bardzo ciężko je zdjąć. To samo tyczy się naklejki z numerem rejestracyjnym. Ta jest szczególnym przypadkiem, bo nie dość, że bardzo mocno trzyma się powierzchni, to w dodatku jest naklejona w miejscu o utrudnionym dostępie. Nie ma opcji, aby zdjąć ją po prostu ją zrywając. Nawet jeśli uda się nam to zrobić, to jej pozostałości zostaną na szybie i będą ją wręcz oszpecać.Trzeba się za to zabrać sposobem. A więc, jak odkleić naklejkę z szyby (nie tylko tą rejestracyjną)?

Jak odkleić naklejkę z szyby?

Jak odkleić naklejkę z szyby?Zacznijmy od tego, że przyda nam się odpowiedni sprzęt. Po pierwsze, coś do ogrzania naklejki. Klej po ogrzaniu stanie się o wiele łatwiejszy do usunięcia. Można to zrobić opalarką, ale jeśli ktoś nie posiada w domu takiego sprzętu, wystarczy zwykła suszarka do włosów. Taką każdy raczej powinien w domu mieć. Tak więc ogrzewamy naklejkę przez jakiś czas, w zależności od tego, z jakiego sprzętu korzystamy. Wiadomo, że opalarką pójdzie o wiele szybciej, ze względu na wyższą temperaturę. Po ogrzaniu naklejki przyda się coś, czym możemy ją zdrapać. Tutaj wystarczy zwykły skrobak. W większości sklepów można go dostać za kilka polskich złotych. Proste narzędzie, a bardzo ułatwia pracę. Jeśli klej jest odpowiednio rozgrzany, naklejka powinna schodzić bez większych trudności. Jeśli jednak trudności będą występować, można cały czas pomagać sobie ogrzewając naklejkę.

Najlepiej zdrapywać ją podłużnymi ruchami, lekko ją podważając

Naklejka z numerem rejestracyjnym bardzo lubi się rozwarstwić, i pozostać na szybie nawet po zdrapaniu. W tym przypadku po prostu powtarzamy poprzednie czynności do skutku. Jeśli chcemy, aby nasza szyba była czysta, musimy liczyć się z tym, że zajmie to trochę czasu. Gdy uda nam się zdrapać naklejkę, trzeba dokończyć pracę. Po zerwaniu jej zostaną minimalne pozostałości kleju. Najlepszym sposobem na usunięcie go z szyby naszego pojazdu jest użycie gąbki do naczyń i rozpuszczalnika. Nakładamy rozpuszczalnik na gąbkę i wycieramy najdokładniej jak tylko możemy. Innym sposobem jest użycie płynu do szyb na bazie alkoholu. Po wszystkim szybę można dokładnie przemyć i gotowe!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here