Tankowanie AdBlue

0
703

AdBlue to ciekły roztwór mocznika, który po kontakcie z gorącym układe wydechowym uwalnia amoniak, będący katalizatorem reakcji chemicznej, która przekształca niebezpieczne tlenki azotu w dwa nieszkodliwe produkty – parę wodną i azot. Oba produkty występują naturalnie, więc można je wypompować z samochodu wyposażonego w AdBlue bez żadnych złych skutków.

Tankowanie AdBlue z dystrybutora odbywa się zgodnie z systemem odmierzania ustawionym przez producenta pojazdu, więc nie musisz wiedzieć więcej, niż kiedy i jak go uzupełniać. Twój podręcznik szczegółowo to wyjaśni. Jednak może Cię zainteresować fakt, że AdBlue jest samoistnie bezpieczny, ponieważ ma skład składający się z 67,5% wody dejonizowanej i 32,5% mocznika.

Dystrybutor AdBlue pozyskuje substancję bezpośrednio z produkcji mocznika w dedykowanym procesie jakościowym, który gwarantuje czystość. To niezwykle ważna kwestia, ponieważ nie wszyscy producenci AdBlue stosują ten proces, który może wpływać na jakość. Ponieważ katalizator SCR jest bardzo wrażliwy na zanieczyszczenia, ważne jest, abyś mógł polegać na produkcie wysokiej jakości w łańcuchu dostaw poświęconym AdBlue. Żądaj najwyższej jakości dla swoich klientów.

Dystrybutory AdBlue można stosować na terenie całej Europy we wszystkich normalnych warunkach pogodowych. Istotne jest jednak, aby zapewnić czystość AdBlue w całym łańcuchu dostaw i podczas przechowywania w magazynie w domu. Do pewnego stopnia AdBlue jest wrażliwy na ekstremalne temperatury, zarówno wysokie, jak i niskie. Roztwór zamarznie, jeśli jego temperatura spadnie poniżej -11 ° C, a zawartość mocznika może spaść, jeśli będzie przechowywany w temperaturze powyżej 30°C. Jednak proces zamrażania AdBlue nie szkodzi, a po rozmrożeniu zachowuje swoje stężenie i jakość. W miejscach, w których temperatura często przekracza 30°C, należy upewnić się, że roztwór nie jest przechowywany w bezpośrednim świetle słonecznym.

Same ciężarówki i większe instalacje sprzętowe są zbudowane z kilku podgrzewanych elementów, aby zminimalizować problem zamarzniętego AdBlue.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here