Inwestorzy to coraz większa grupa osób. Inwestowanie kusi coraz większą ilość ludzi. Znają oni w swoich myślach rosnący procenty i nieograniczone dochody. Niestety, bardzo często taki scenariusz jest zupełnie inny i przynosi utratę w środków. Emocje, które towarzyszą tak nieprzyjemnej sytuacji nie należą do najprzyjemniejszych, jednak ludzi, którzy są w podobnej sytuacji nie jest mało. Dzisiaj, przedstawimy najgorsze inwestycje w naszym kraju. 

Przeczytaj też: https://wlaczsienaprzyszlosc.pl/wtopiles-pieniadze-nie-ty-jeden-zobacz-najgorsze-inwestycje-ktore-pochlonely-miliony/ 

Jaki charakter mają najgorszej inwestycje w Polsce? 

Zanim przedstawimy najgorsze, polskie inwestycje, chwilę po chylimy się nad ich charakterem. Znajdź pieniądze możemy na każdej inwestycji. Sukces nigdy nie jest gwarantowany. Źle zainwestować możemy zarówno w prywatne firmy, jaki i państwówki, waluty czy kryptowaluty. 

Państwo to również inwestor, które może popełnić błędy. Błędy te są jednak na taką skalę, że ciężko się do nich przyznać, ponieważ państwo inwestuje dla dobra wszystkich mieszkańców. W przypadku inwestycji Polski, zazwyczaj są one głośno ogłaszamy, jednak kiedy okazuje się, że inwestycja jest kompletnie nieudana, nikt nie chce przyznać się do błędu. 

Źle przeprowadzone inwestycje mogą zaważyć nie tylko na w formie portfela, ale również na wizerunku samego inwestora. Przed zainwestowaniem pieniędzy powinniśmy dobrze się zastanowić, czy zysk będzie rzeczywiście tak intratny, czy lepiej nie narażać się na straty.

Najgorsze polskie inwestycje – przykłady

Inwestycje państwowe okazały się wiele razy bardzo nietrafione. Przez co traciły nie tylko publiczne pieniądze, ale również reputację, którą ciężko jest odzyskać. Świetnym przykładem są chociażby słynne odrzutowce bojowe F-16, które swojego czasu nie schodziły z ust największych stacji radiowych i telewizyjnych w kraju. Miała to być wyśmienita inwestycja, która podniosłaby znacząco stan polskiej armii. W zamian za kupno przez Polskę 48 samolotów bojowych F-16, do kraju miały trafić inwestycję o wartości niemal 10 mld zł.  Według późniejszych kontroli okazało się, że tylko co 4 odrzutowiec spełniał pokładane oczekiwania, reszta nie nadawała się do użytku. Eksperci już w momencie zawierania umowy mówili, że F-16 to przestarzałe samoloty i nie warto ich kupować.

Pozostając w temacie lotnictwa dobrze jest wspomnieć o pewnej inwestycji cywilnej. Chodzi tu o lotnisko w Modlinie. Pomimo tego, że funkcjonuje poprawnie, przynosi jednak straty, zwłaszcza w czasie pandemii. Od otwarcia było cały czas bezterminowo zamykane i ponownie otwierane. Przez taką sytuację część linii lotniczych zdecydowała się nie wracać już na Modlin. 

Zobacz: http://www.magazynstyle.pl/minimalizm-chwilowa-moda-tradycja/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here