TRX to nieelastyczne taśmy do ćwiczeń, które wymyślone zostały na potrzeby amerykańskich żołnierzy, którym potrzeba było efektywnych ćwiczeń, które można było wykonywać w dowolnym miejscu na ziemi. Są to podwieszany, wytrzymałe taśmy, które można zamontować zarówno w plenerze, jaki w domu, co umożliwia wykonywanie kompleksowego treningu wszystkich partii ciała. Na czym dokładnie polegają ćwiczenia z wykorzystaniem taśmy TRX? Jakie są zalety ćwiczeń na taśmach TRX? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/trx-trening-zapozyczony-od-amerykanskich-komandosow/ 

Taśmy TRX – czym są i na czym polegają ćwiczenia z ich wykorzystaniem? 

Taśmy TRX są dodaliśmy wykonane z nie elastycznego, wytrzymałego materiału, co umożliwia wykonanie wysiłkowego treningu. Może on zostać wykonany w różnych pozycjach, a Punktem wspólnym jest podwyższenie określonych partii ciała na taśmach. Taki trening z dodatkowym obciążeniem własnego ciała nie wiąże się z obciążeniem kręgosłupa oraz stawów, przez co mogą wykonywać go nawet osoby starsze lub osoby będące po urazach. 

Trening z wykorzystaniem taśmy TRX pozwala na wykonanie treningu, który jest wszechstronny, a także wytrzymałościowy. Osoba ćwicząca pokonując siłę grawitacji musi dźwigać swoje własne ciało. Jednocześnie i konieczna jest stabilizacja sylwetki, a to aktywuje sporą grupę mięśni i czyni trening jeszcze bardziej efektywniejszym. 

Ćwiczenia na taśmach TRX – zalety 

TRX, czyli Total Body Resistance Experience, to idealna metoda na trening, która wykorzystuje masy własnego ciała w celu budowania siły, koncentracji, elastyczności, równowagi, stabilności ciała i stawów. 

Niezależnie od tego jaką partię ciała chcemy budować, czy chcemy spalać tłuszcz, czy poprawić wytrzymałość lub elastyczność, taśmy mogą być używane do osiągnięcia dowolnego efektu, wyznaczonego przez nas samych. 

Wykorzystując swoją własną masę ciała do ćwiczenia sylwetki, możemy wykonać setki ćwiczeń, otrzymując treningi całego ciała, jednocześnie pracując nad wzmocnieniem mięśni brzucha, bioder oraz miednicy. Pracując jednym narzędziem treningowym, możemy zminimalizować też czasie treningu, ponieważ możemy przełączyć się z jednego ćwiczenia na następne zaledwie kilka chwil. 

W jaki sposób ćwiczyć z taśmami TRX? 

Taśmy TRX umożliwiają wykonanie wielu ćwiczeń. Oto przykłady najpopularniejszych z nich: 

Pompki – wykonujemy je zahaczając doby o strzemiona taśmy TRX, wykonując pompki w takiej pozycji aktywujemy wszystkie mięśnie ciała 

Deska TRX – pozycję wyjściową będzie tutaj pozycja taka sama jak podczas wykonywania pompek, stopy muszą być zawieszony na strzemionach TRX, tułów wyprostowany oraz napięty, a ciało oparte na wyprostowanych rękach 

Przysiady – wykonujemy je w taki sposób, że trzymamy się taśmy TRX na wyprostowanych rękach, tak żeby taśmy były napięte. W takiej pozycji należy wykonywać przysiady 

Zobacz też: http://www.magazynstyle.pl/pilka-cwiczen-sa-rodzaje-ktora-pilke-wybrac/ 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here