Podwodny świat jest fascynujący, by go obserwować wcale nie trzeba mieć wyjątkowych umiejętności. Snorkeling, bo o nim mowa, to nurkowanie z maską i fajką, które odbywa się na małych głębokościach. Jak wybrać sprzęt do snorkelingu?

Podglądanie wodnego świata

Snorkeling polega na swobodnym nurkowaniu z maską i fajką tuż pod powierzchnia wody. Jest to świetny sposób na poznanie podmorskich zwierząt oraz roślinności.

Maska do snorkelingu ma zabudowany nos oraz fajkę, dzięki czemu można swobodnie oddychać. Warto pamiętać, że to właśnie dobór odpowiedniej maski zapewnia komfort nurkowania.

Maska do snorkelingu powinna być idealnie dopasowana do twarzy. W sklepie należy ją przymierzyć bez zakładania pasków podtrzymujących. Wciągamy powietrze, przykładamy maskę do twarzy i opuszczamy głowę. Jeżeli maska nie spadnie to znaczy, że jest odpowiednio dobrana. Dopiero po takim teście można założyć paski, które podtrzymują maskę.

Fajka do snorkelingu

Maska do snorkelingu wyposażona jest w fajkę, która umożliwia oddychanie pod wodą. Jest to fajka, która ma sylikonowe zakończenie, które wkładamy do ust. W pierwszej chwili oddychanie przez fajkę jest dosyć trudne i należy chwilę potrenować na powierzchni.

Bardzo ważnym elementem fajki jest sylikonowy ustnik. Musi on cały znaleźć się w ustach. Po kilku założeniach maski sylikon dopasowuje się i oddychanie stanie się bardziej komfortowe.

Fajki nie są skomplikowane. Najczęściej nic nie trzeba przy nich robić. W droższych modelach fajka może być wyposażona w zaworek, który ułatwia usuniecie wody w trakcie nurkowania. Dzięki temu bez wychodzenia na powierzchnię można wyczyścić fajkę z wody, która naleci w trakcie nurkowania.

Aparat do zdjęć podwodnych

Nurkowanie w Chorwacji, Portugalii czy we Włoszech to niesamowite przeżycie. Warto uwiecznić to na zdjęciach, które będą nam przypominały o wakacyjnych przygodach.

Rafy koralowe, bujne rośliny, barwne rybki czy koniki morskie można uwiecznić wykorzystując jednorazowe aparaty do zdjęć podwodnych. Jest to nie duży wydatek, który zapewni wspaniałe zdjęcia.

Osoby, które są bardziej zaawansowanymi fotografami mogą wyposażyć swój aparat w wodoszczelną osłonę. Dzięki temu będzie można robić zdjęcia pod wodą również na basenie czy w innych akwenach wodnych.

Maski do snorkelingu dostępne są w ofercie divezone.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here