Lista metod, dzięki którym możliwe jest powiekszanie ust systematycznie się wydłuża. Mamy więc do czynienia nie tylko z metodami naturalnymi, ale także z powiększaniem ust kwasem hialuronowym, a nawet własnym tłuszczem. Jednym z najważniejszych aspektów poruszanych podczas analizowania kolejnych z nich jest ten, który odnosi się do bezpieczeństwa.

Przeciwwskazania do powiększania ust

Zabieg powiększania ust jest opisywany zwykle jako małoinwazyjny. Może się więc wydawać, że każdy może się mu poddać. Warto jednak pamiętać o tym, że jesteśmy w stanie wskazać na kilka ograniczeń, które nakazują zachowanie szczególnej ostrożności. To właśnie one sprawiają, że trudno mówić o udanym zabiegu bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem zajmującym się różnymi aspektami medycyny estetycznej.Największym przeciwwskazaniem do zabiegu jest ciążą. Organizm reaguje wtedy w nieoczywisty sposób i należy postępować z nim wyjątkowo ostrożnie. O powiększaniu ust nie ma też mowy podczas karmienia piersią oraz w odniesieniu do pacjentów zmagających się z chorobami nowotworowymi. Przeciwwskazaniami są też infekcje na czele z opryszczką, a także dolegliwości o charakterze autoimmunologicznym.

Powiększanie ust a bezpieczeństwo

Odpowiedź na pytanie o to, czy powiekszanie ust jest bezpieczne, wydaje się być twierdząca. Niemal natychmiast należy jednak podkreślić, że o bezpieczeństwie można mówić przede wszystkim wtedy, gdy za przeprowadzenie zabiegu odpowiada profesjonalista, a każde wykonane przez niego działanie jest zgodne z zaleceniami odgórnymi.Pewne działania lekarza podnoszą zresztą poziom bezpieczeństwa zabiegu. W tym kontekście wspomina się przede wszystkim o wcześniejszym skontrolowaniu stanu zdrowia pacjenta oraz o sprawdzeniu, czy konkretna substancja nie wywołuje alergii. Wiedza pacjenta w tym zakresie może być przecież niewystarczająca. O bezpieczeństwie zabiegu mówi się też w kontekście doboru odpowiedniej ilości materiału. Pacjent powinien też poznać ewentualne skutki uboczne nawet, jeśli nie pojawiają się one często.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here