Oczko wodne to ciekawa ozdoba, którą znajdziemy w wielu przydomowych ogrodach. Jednak może być jeszcze bardziej unikatowe i zachwycające, jeśli tylko zdecydujesz się na instalację w nim kilku akcesoriów. Zobacz, po co warto sięgnąć i w jaki sposób zmieni się wówczas przestrzeń wokół twojego domu.

Fontanna pośrodku oczka wodnego

Pierwszym z ciekawych elementów ozdobnych, który możemy zainstalować w swoim oczku wodnym, jest system pozwalający na uzyskanie fontanny. Składa się on z pompy do wody oraz odpowiedniej, ozdobnej dyszy, która wyrzuca wodę na konkretną wysokość, w określonym kierunku oraz ciągle lub w odstępach czasu. Dzięki temu powstaje atrakcyjna fontanna, która na pewno przyciągnie spojrzenia i sprawi, że każdy będzie mógł przy niej jeszcze lepiej odpocząć.

Aby fontanna działała przez cały czas tak samo dobrze, powinieneś oczywiście zaopatrzyć się w dedykowaną do niej pompę, jaką znajdziesz na przykład tutaj: https://www.aquael.pl/produkty/oczko-wodne-i-ogrod/pompy/. Pompa dedykowana do oczka wodnego będzie miała odpowiednią odporność i wydajność, co pozwoli ci uzyskać optymalne efekty. Jest także wyposażona w specjalną dyszę, której zadaniem jest wyrzut wody dokładnie tak, jak tego oczekujesz.

Oświetlenie zbiornika wodnego

Kolejnym ciekawym elementem dekoracyjnym jest oświetlenie, które może sprawić, że oczko wodne stanie się wręcz bajkowym elementem. Wystarczy, że sięgniesz po białe albo kolorowe lampki, które będą rozświetlać wodę, a z całą pewnością efekt cię zachwyci.

Możesz przy tym wybierać zarówno spośród świateł białych, jak i kolorowych. Każde z nich sprawią, że oczko wodne nabierze nieco innego wyglądu, na przykład czerwone i żółte będzie przywodziło na myśl wieczór w tropikach, a niebieskie doda chłodnego wyrazu do całego zbiornika. Z kolei w zielonym oświetleniu z całą pewnością pięknie zaprezentuje się nie tylko samo oczko wodne, ale też towarzysząca mu roślinność.

Roślinność wodna i rybki

Oczko wodne zazwyczaj zakładamy po to, aby nie tylko cieszyć się zachwycającym wyglądem samego zbiornika, ale też po to, by znalazły się w nim rośliny i ryby. Dlatego też zachęcamy do zainwestowania w ciekawe gatunki flory, takie jak rdest ziemnowodny, hiacynt wodny czy filantus pływający, które będą pływać po powierzchni i przyciągać wzrok intensywną zielenią.

Z kolei w przypadku rybek wciąż największą popularnością cieszą się karpie koi, różanki, karasie ozdobne czy nawet rybki egzotyczne. Pamiętaj jednak, że wszystkie wymagają odpowiednich warunków życia, dlatego oprócz pokarmu nie zapomnij o kupieniu grzałki i filtra, które pomogą w utrzymaniu odpowiednich parametrów wody.

Grzałka przyda ci się zimą, ponieważ chroni zbiornik przed zamarznięciem. Z kolei filtr powinien być wykorzystywany cały rok, ponieważ pomaga usuwać szkodliwe produkty przemiany materii, resztki pokarmu dla rybek czy choćby obumarłe odłamki roślin wodnych. Dzięki temu nie będą one gnić na dnie zbiornika i zawsze zachowa on najpiękniejszy wygląd oraz najwyższą jakość wody, potrzebną dla jej mieszkańców.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here