Czy wiesz, że to właśnie kuchnia jest najrzadziej remontowanym pomieszczeniem w całym mieszkaniu? Nie ma w tym nic dziwnego, bo to właśnie ona wiąże się z dużym wydatkiem finansowym, a zmiany w kuchennym wnętrzu zakłócają normalne funkcjonowanie wszystkich domowników. Jeśli właśnie urządzasz swoją pierwszą kuchnię, dobrze zastanów się nad projektem wykończenia tego wnętrza. Kuchnia ma służyć w swojej doskonałości przez co najmniej kilkanaście kolejnych lat, nie ma tutaj miejsca na jakiekolwiek błędy czy pomyłki. Jej bazą są płytki kuchenne, dlatego właśnie na nie zwróć szczególną uwagę. Wymiana płytek na podłodze czy na ścianach wiąże się przecież z koniecznością realizacji generalnego remontu.

Płytki kuchenne w pełni praktyczne 

Kuchnia to wyjątkowa przestrzeń w mieszkaniu. Panują w niej specyficzne warunki, do tego aktywność domowników w tym miejscu wiąże się z intensywną eksploatacją całego wyposażenia. Co więcej, różne elementy kuchenne narażone są na działanie destrukcyjnych czynników, jak woda, wilgoć, intensywne zabrudzenia czy wysoka temperatura. Nic dziwnego, że płytki w kuchni muszą być w pełni odporne.

Jakie kafelki do kuchni wybrać? Przede wszystkim odporne na zarysowania, ścieranie, pękanie, odbarwienia, uszkodzenia mechaniczne czy plamy po tłuszczu. Kafelki muszą być odporne na ciężar, antypoślizgowe i łatwe w utrzymaniu czystości. Jeśli zdecydujesz się na te z naturalnego granitu, zyskasz dodatkową funkcję, ponieważ ten kamień jest również przeciwbakteryjny, co akurat w sterylnej kuchni sprawdza się znakomicie. 

Płytki jako dekor kuchennej przestrzeni 

Kafelki do kuchni mają być w pełni praktyczne, ale nie oznacza to, że nie mogą jednocześnie pełnić funkcji estetycznej. W każdym sezonie na rynku pojawiają się nowe trendy w zakresie aranżacji kuchni, a wraz z nimi kolejne wzory płytek. 

Warto jednak zastanowić się nad wyborem. Modne dzisiaj płytki mogą niedługo stać się całkiem passe albo znudzą się domownikom. Chyba lepszym rozwiązaniem jest inwestycja w płytki klasyczne, stonowane i na tyle uniwersalne, że pasują do każdego wnętrza. Wtedy można do nich dobrać różne dodatki, a zmiana klimatu w kuchni nawet w każdym sezonie nie będzie wiązać się z koniecznością robienia remontu. 

Oczywiście, możesz wybrać kafelki do kuchni w pełni ozdobne, do wyboru masz płytki o różnym rozmiarze i kształcie, w różnych kolorach i z różnymi motywami dekoracyjnymi. Często wybierane są te, które imitują naturalne drewno albo naturalny kamień, na przykład elegancki marmur. Dekorem będą też płytki o nietypowym kształcie, na przykład heksagonów albo starej cegły. 

Wybór zawsze należy do inwestora, jeśli uwzględniamy motyw dekoracyjny płytek. Zawsze jednak to ich funkcje praktyczne powinny grać “pierwsze skrzypce”. Nie oszczędzaj na zakupie płytek kuchennych, aby mogły służyć w swojej doskonałości, powinny wykazywać najlepszą jakość wyrobu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here