Farbowanie włosów ombre i sombre to dwa trendy w koloryzacji, które kilka lat temu zrobiły prawdziwą furorę. Ich popularność nie zmalała do dziś – wciąż mnóstwo kobiet przychodzi do salonów fryzjerskich właśnie w celu wykonania takiej usługi. Na czym polega to farbowanie? Jak wygląda sombre i ombre?

Co to jest ombre?

Ombre jest sposobem farbowania włosów, który polega na połączeniu dwóch odcieni: brązowego i blond. Całość wiąże się z rozjaśnieniem końcówek w taki sposób, by włosy wyglądały naturalnie – dokładnie tak, jakby było to działanie promieni słonecznych. Z tego powodu bardzo istotne jest, by osoba, która wykonuje taką koloryzację, miała w tym zakresie doświadczenie. Farbowanie włosów ombre musi być przeprowadzone w odpowiedni sposób, bo wbrew pozorom to bardzo trudna sztuka. Zrobienie tego bez wiedzy i przygotowania może dać opłakany i przede wszystkim bardzo sztuczny efekt, który natychmiast rzuca się w oczy. Głównym błędem, jaki popełniany jest przy tego rodzaju koloryzacji, to zbyt duża różnica pomiędzy poszczególnymi odcieniami. W efekcie – zamiast bardzo łagodnego i stopniowego przejścia z brązu do blondu – mamy gwałtowną i zauważalną granicę pomiędzy dwoma użytymi kolorami. Również same odcienie farb powinny być umiejętnie dobrane, by pasowały do siebie i uzupełniały się.

Farbowanie włosów ombre można oczywiście wykonać samemu, w domowym zaciszu, kupując w drogerii odpowiednie produkty. Nie ma się jednak wtedy żadnej gwarancji, czy koloryzacja uda się i czy finalnie całość nie będzie wyglądać groteskowo. Chcąc uzyskać pozytywny efekt, najlepiej skorzystać z pomocy profesjonalisty. Warto wybrać sprawdzony salon – można poradzić się w tej kwestii koleżanek, które również miały wykonywane ombre przez zawodowego fryzjera. Bardzo istotne jest również odpowiednie strzyżenie, aby cała fryzura prezentowała się jak najlepiej.

Jak wygląda sombre?

Wiemy już, co to jest ombre, warto zatem wyjaśnić drugie pojęcie. Sombre to nieco inny sposób koloryzacji – wiele osób nazywa go po prostu jedną z odmian ombre, znacznie jednak delikatniejszą (stąd nazwa, czyli skrót od połączenia „soft” i „ombre”). Czym charakteryzuje się ten styl farbowania? Fryzura powinna mieć rozjaśnione niektóre końcówki lub pasemka, jednak w bardzo niewielkim stopniu. Chodzi tu o zmianę na poziomie maksymalnie dwóch odcieni. Dzięki temu efekt jest jeszcze bardziej naturalny niż przy ombre, a całość nabiera świeżości, lekkości, kształtu i trójwymiarowego efektu. Sombre to idealna opcja niemal dla wszystkich, co nie jest tak oczywiste w przypadku ombre, które nie jest zalecane osobom z bardzo słabymi, cienkimi włosami. Jednak i druga wersja najlepiej prezentuje się jednak na dłuższych włosach. Co ważne – zabieg ten nie jest szkodliwy, ponieważ do jego wykonania można zastosować bardzo delikatne środki. Tu również rozsądniejszym rozwiązaniem będzie zwrócenie się do zawodowca. Zarówno ombre i sombre bardzo łatwo zepsuć, jeśli nie ma się w tym zakresie wystarczającej wiedzy i umiejętności.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here