Obawiasz się, iż niesłusznie figurujesz na liście Biura Informacji Kredytowego? Zamierzasz wziąć kredyt i nie wiesz jak sprawdzić BIK tym samym dowiedzieć się wszystkie na temat dotychczasowych zobowiązań jakie spłacaliśmy lub zadłużeń które posiadamy?

Jak sprawdzić BIK?

Jak sprawdzić BIKOczywiście jest to coś, co w ostatnim czasie robi wiele osób, zwłaszcza dlatego iż nie wymaga od nas dysponowania jakąkolwiek wiedzą, umiejętnościami czy nawet potrzebą dysponowania środkami finansowymi. Wystarczy dokonać rejestracji by pobrać taki raport BIK, często móc również kontrolować czy przypadkiem nikt nie próbuje zaciągnąć na nasze dane kredytu lub pożyczki. Najprostszą metodą pozostaje założenie konta bezpośrednio przez internet, podanie imienia i nazwiska, adresu e-mail i zamieszkania, jednocześnie danych z aktualnego dokumentu tożsamości oraz peselu.

Następnym krokiem jest potwierdzenie tożsamości poprzez wysłanie skanu dokumentu, wykorzystaniu listu poleconego do tego celu czy zrealizowaniu przelewu weryfikacyjnego. Na samym końcu klikamy w link aktywacyjny i wpisujemy kod jaki otrzymaliśmy na telefon, tak tworzymy swoje konto oraz co za tym idzie możemy samodzielnie pobrać czy przeglądać raport BIK. Tutaj warto dodać, iż za darmo wspomniany raport BIK możemy pobrać raz na 6 miesięcy, ewentualnie niezbędne jest uiszczenie opłaty w kwocie 39 złotych lub 99 złotych za możliwość ściągnięcia go 12 razy w ciągu roku.

Ściągnijmy nasz raport BIK, jaki przedstawi nam wszystkie informację na dany temat

Ściągając raport BIK, możemy przede wszystkim sprawdzić naszą dotychczasową a nawet aktualną historię kredytową, niejednokrotnie oszacować szansę na jego otrzymanie czy bazować na konkretnej co za tym idzie punktacji. Często banki właśnie od wspomnianego raportu BIK opracowują ryzyko kredytowe, dlatego nie ma sensu marnować swojego czasu na kolejne wnioski w sytuacji gdy nasz BIK już na pierwszy rzut oka nie będzie ich zachęcał do współpracy z nami. Dużo osób uważa także, iż systematyczne ściąganie raportu BIK a nawet włączenie co za tym idzie pewnego alertu, to opcja która w ogromnym stopniu ich zabezpiecza na wypadek jakichkolwiek nieprzychylnych sytuacji, najczęściej związanych z kradzieżą danych. W ten sposób można zaciągnąć nie tylko kredyt, ale i pożyczkę za pośrednictwem internetu, dlatego warto o to zadbać.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here