Umiejętność prawidłowego wiązania krawatów może przydać się każdemu chłopakowi i mężczyźnie. Nawet ci panowie, którzy na co dzień stawiają raczej na luźne i proste ubrania, kierując się przede wszystkim swoją własną wygodą, od czasu do czasu muszą przywdziać na siebie coś bardziej eleganckiego, aby przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, oficjalnego spotkania w pracy bądź ślubu swojego przyjaciela.

Elegancka kreacja mężczyzny

Jak się wiąże krawatKlasyczna koszula w połączeniu z prostymi spodniami i dobrze dopasowaną marynarką zawsze zaprezentuje się dobrze i będzie idealnym wyborem. Aby jednak całość mogła zostać uznana za strój oficjalny, przy koszuli musi pojawić się muszka bądź krawat, a z wiązaniem tego drugiego elementu wielu dorosłych już panów ma spory problem. Jak się wiąże krawat? Jak zrobić to poprawnie, a jednocześnie w miarę szybko i skutecznie?

Jak się wiąże krawat?

Sztukę wiązania krawatów najlepiej zacząć opanowywać od samych podstaw. Zanim przejdzie się do próby tworzenia niesamowitych węzłów, należy nauczyć się wykonywać ten zupełnie podstawowy, klasyczny i zawsze elegancki. Taki krawat można zawiązać bardzo szybko – najlepiej zrobić to z pomocą dostępnych w sieci filmików instruktażowych, które dokładnie i krok po kroku pokazują, jak układać krawat, aby ostatecznie utworzyć na nim klasyczny supeł. By wyglądał on jeszcze bardziej uroczyście, można go jeszcze mocniej zapleść tuż pod samą szyją.

Klasyczny węzeł to idealna propozycja dla niemalże wszystkich panów. Zawiązany w ten sposób krawat pozwala optycznie wydłużyć i wysmuklić szyję, wyrównują tym samym proporcje całej sylwetki. Można go wykonać zarówno na krawatach cienkich, jak i tych bardzo grubych. Ten węzeł pasuje do najróżniejszych typów ubrań – i prostych koszul, i bardziej ekstrawaganckich strojów.

Oczywiście istnieje jeszcze wiele innych technik wiązania krawatów. Po opanowaniu tej pierwszej, czyli zupełnie podstawowej, można przejść do zabawy z innymi wiązaniami. Ciekawie zapleciony krawat potrafi stać się wyrazistą i zwracającą na siebie uwagę ozdobą całego stroju.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here