Portale społecznościowe stworzone są po to, aby komunikować się z innymi osobami oraz dodawać relacje z naszego życia. Z ich pomocą możemy śledzić wydarzenia, przeczytać ciekawe informacje, czy też sprawdzić co nowego dzieje się u naszych znajomych. Bardzo często możemy także dodać zdjęcie lub film, który nam się spodobał, dzięki czemu obejrzą go kolejne osoby. Każdy udostępniony przez nas materiał będzie widoczny na naszym profilu, dzięki czemu w każdej chwili możemy powrócić do wcześniejszych postów. Warto również wiedzieć, jak oznaczyć kogoś na fb.

Popularność Facebooka

jak oznaczyć kogoś na fbFacebook jest jedną z najbardziej rozchwytywanych witryn. Spotkamy tam nie tylko sławne osobowości, gwiazdy, ale także wielu naszych znajomych i rodzinę. Każdy po ukończeniu dwunastego roku życia może założyć własny profil i kontaktować się z innymi. Jest to świetna opcja dla osób, którzy nie widują na co dzień najbliższych. Wbudowany komunikator na stronie jest zupełnie darmowy, dzięki czemu możemy nie tylko wysyłać wiadomości, ale także rozmawiać niezależnie od tego gdzie się znajdujemy. Do tego wszystkiego potrzebujemy jedynie internetu i własny profil, który założymy w zaledwie kilka minut.

Jak oznaczyć kogoś na fb?

Na Facebooku możemy integrować się z innymi i razem ze znajomymi dodawać coraz to nowsze posty. Pod każdym filmem lub zdjęciem możemy oznaczyć kogoś z naszej listy kontaktów. Osoba, o której wspomnimy dostaje powiadomienie, dzięki któremu szybko może zobaczyć nową relację. Jeżeli dopiero zaczynamy odkrywać kolejne opcje portalu na pewno będziemy zastanawiać się jak oznaczyć kogoś na fb? Jest to bardzo proste i może zrobić to każdy. Jeżeli chcemy napisać o kimś w komentarzu, to wystarczy wpisać w panel tekstowy znak „@”, gdzie po chwili wyświetli nam się lista znajomych.

W ten szybki sposób możemy oznaczyć wszystkich, którzy zezwolili na taką opcję. Jest to bardzo proste i często spotykane szczególnie pod postami, które udostępniane są na publicznych stronach. Jeżeli chcemy osobiście dodać jakieś zdjęcie ze znajomym należy zaznaczyć ikonkę ludzika przy wczytywaniu fotografii. Znajduje się ona na drugiej pozycji i gdy na nią najedziemy to widnieje napis „oznacz osoby w swoim poście”. W następnym kroku wystarczy wpisać znajomego, którego chcemy dodać do naszej aktywności. W ten sposób wszyscy nasi znajomi zobaczą z kim dodaliśmy nowe wydarzenie.

Możliwości jakie daje Facebook

Facebook posiada wiele rozszerzonych opcji, z których możemy korzystać. Portal dostępny jest zarówno w wersji komputerowej, jak i mobilnej. Oznacza to, że w każdym miejscu możemy odwiedzić nasz profil i sprawdzić nowe powiadomienia. Jeżeli zdecydujemy się na założenie nowego konta, to warto najpierw zapoznać się z regulaminem i wszystkimi zasadami. Na witrynie znajdziemy także pomoc, gdzie dowiemy się o wszystkich funkcjach na stronie. Wiele opcji i zakładek mogą wydawać nam się trudne w obsłudze, jednak po czasie będziemy zapamiętywać coraz to nowsze możliwości. Jeżeli regularnie odwiedzamy portal, to na pewno wiemy, że istnieje mnóstwo propozycji integracji z innymi. Poprzez stronę możemy dodawać wspólne materiały, wspomnienia czy też prowadzić różnego rodzaju strony.

Korzystanie z Facebooka

jak oznaczyć kogoś na fbOznaczanie kogoś w postach jest bardzo prostą czynnością. Po kilku razach na pewno zapamiętamy co należy zrobić i będziemy cieszyć się nowo poznaną funkcją. Facebook posiada jeszcze wiele innych możliwości, dlatego w wolnych chwilach warto przejrzeć ustawienia i dodatkowe opcje. Portal umożliwia nam nie tylko tworzenie własnych stron, ale także dołączanie do grup i udzielania się na forum. W każdym momencie możemy wyrazić swoją opinię lub też dodać pomocny post, który będzie inspiracją dla innych. Na witrynie znajdziemy wiele przydatnych informacji i porad, które udostępniają inni użytkownicy. Jeżeli mamy jakieś zainteresowania warto dołączyć do grup, w których członkowie wspierają się wzajemnie i dodają coraz to nowsze pomysły. Jeżeli jesteśmy pomysłowi i kreatywni możemy stworzyć także własną stronę, którą będziemy prowadzić samodzielnie lub ze znajomymi. Grupy możemy tworzyć także dla naszych znajomych, co jest świetnym pomysłem dla przyjaciół, którzy lubią się dzielić relacjami i wzajemnie oznaczać w postach.

Pamiętajmy, że na każdej stronie musimy zachować ostrożność i powinniśmy wykazać się kulturą osobistą. Chrońmy swoje dane, a także zabezpieczajmy wszelkie hasła i loginy tak, aby żaden złodziej nie mógł przedostać się do naszych prywatnych wiadomości. Warto dokładnie zapoznać się z opcjami, które dadzą nam nie tylko bezpieczeństwo, ale także ułatwią nam użytkowanie strony. Pamiętajmy również, aby logować się tylko na zaufane strony, które prowadzone są przez zweryfikowane osoby. Jeżeli ktoś nieznajomy prosi nas o podanie hasła w zamian za jakąś przysługę, to nie należy wierzyć we wszystko co przeczytamy. Jeżeli posiadamy dzieci to warto także śledzić aktywności naszej pociechy i sprawdzić jakie materiały udostępnia. Często młode osoby nie zdają sobie sprawy z zagrożeń w sieci, dlatego należy uświadamiać każdego, kto postępuje źle. W ten sposób stworzymy bezpieczny portal, gdzie każdy oszust będzie mógł zostać zgłoszony do zespołu Facebooka.

[Głosów:3    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here