Kiedy człowiek jest zakochany życie nabiera nowych barw. Każda miłość jest wyjątkowa – nie ma znaczenia czy mamy 15 czy 40 lat. Poznanie nowej osoby, spotkania, długie rozmowy to najpiękniejszy etap każdego związku. Pierwsze złapanie za rękę, pierwszy nieśmiały pocałunek, to niezapomniane chwile.
Etap zakochania, to jeden z najlepszych okresów w życiu człowieka – jesteśmy wiecznie zadowoleni, radośni i mało co jest nam w stanie zepsuć humor. To także czas, kiedy nie do końca trzeźwo myślimy, odliczając wciąż czas do następnego spotkania z partnerem. Jeśli jednak związek upadnie i dojdzie do rozstania, warto wiedzieć jak się odkochać.

Etapy związku

jak się odkochaćCiągłe sprawdzanie telefonu, czy nie dostaliśmy kolejnego smsa lub maila, to naturalne zachowanie – zrozumie je każdy, kto był chociaż raz w życiu zakochany. Na początku znajomości widzimy w partnerze tylko zalety, jest dla nas idealny, a każdego, kto spróbuje przekonać nas, że się mylimy, mamy ochotę wykreślić automatycznie z grona znajomych. Z biegiem czasu okres zakochania się kończy. Zaczynamy dostrzegać, że nasz partner ma swoje wady, nawyki, które nas denerwują czy przyzwyczajenia, z którymi próbujemy walczyć. Związek to nieustanna praca. To także sztuka kompromisu, który nie rzadko trudno osiągnąć. Jeśli jednak ludzie naprawdę się kochają, są w stanie przezwyciężyć wszelkie trudności, pokonać wspólnie problemy. Warto pamiętać zatem co jest w związku najważniejsze. To przede wszystkim wzajemna troska o siebie, a także zaufanie i szacunek. Bez takich fundamentów ciężko zbudować coś trwałego, planować przyszłość.

Znalezienie idealnego partnera nie jest proste, ponieważ nikt z nas idealny nie jest. Mimo, iż większość z nas ma o sobie wysokie mniemanie i to właśnie w partnerze upatruje powód, dla którego dochodzi do kłótni czy nieporozumienia, to jednak warto zawsze zacząć od siebie, spróbować spojrzeć na sytuację z boku. Niejednokrotnie możemy dojść do wniosku, że my również ponosimy winę. Kiedy żyjemy ze sobą na co dzień, coraz bardziej się poznajemy i przyzwyczajamy do swojej obecności, niejednokrotnie zdarza się, że partner podejmuje decyzję o rozstaniu.

Rozstanie

Powodów jest wiele. Bywa, że ma na to wpływ osoba trzecia, która zawróciła w głowie naszej drugiej połówce. Czasami jednak powody są zupełnie prozaiczne – ludzie dochodzą do wniosku, że obecny związek nie daje im tego, czego oczekują. Zdarza się również, że partner jest zbyt zaborczy lub chorobliwie zazdrosny. Niejednokrotnie powodem rozstania jest także rutyna, która wkrada się w ich życie i rujnuje wszystko, co do tej pory wydawało się dobre w ich związku. Ludzie nie mają ze sobą o czym rozmawiać lub nie mają wspólnych zainteresowań, co na dłuższą metę jest nie do zaakceptowania przez jedną ze stron.
Partner odchodzi, a my musimy spróbować dowiedzieć się, jak się odkochać.

Jak poradzić sobie po rozstaniu

Nie jest to łatwe, zwłaszcza jeśli związek trwał długo, a my planowaliśmy wspólną przyszłość, łącznie ze ślubem, gromadką dzieci i domkiem z basenem. To niewątpliwie trudny czas dla porzuconej strony, dlatego należy zrobić wszystko, aby nie rozpaczać zbyt długo lub, co gorsza, nie popaść w depresję. Nie ma leku na złamane serce. Kto choć raz został porzucony wie, jak się odkochać jest ciężko. Nie można spać, jeść, nic człowieka nie cieszy. Czas leczy rany, to prawda, jednak o tym dowiadujemy się dopiero wtedy, kiedy pogodzimy się ze stratą. Warto więc wychodzić jak najczęściej z domu, poświęcić czas swoim zainteresowaniom, przyjaciołom, rodzinie. Zapisać się na kurs językowy lub zajęcia taneczne. Wyjść do ludzi, poznać nowych znajomych, którzy pozwolą zapomnieć nam o problemach, z którymi się mierzymy.

jak się odkochaćObejrzeć dobrą komedię – niekoniecznie romantyczną, wypożyczyć ciekawą książkę, pójść do kina. Dobrze mieć wtedy oparcie w bliskich, móc wyżalić się przyjacielowi, który zadba o to, żebyśmy nie przepłakali następnych tygodni czy miesięcy. Najważniejsze, to odsunąć myśli, które wciąż wracają do tych dobrych chwil, które spędziliśmy wspólnie. Nie katujmy się także śledzeniem naszego ex na portalach społecznościowych i sprawdzaniem czy już sobie kogoś znalazł. W niczym nam to nie pomoże, a nawet wręcz przeciwnie. Kiedy odkryjemy, że nie płacze po nas, tak jak my po nim, tylko popsuje nam to nastrój, dopadnie nas przygnębienie, którego tak bardzo chcemy uniknąć.

Jak się odkochać?

Jak się odkochać zatem? Wiele osób poleca znowu się zakochać i chyba nie jest to zła rada. Miłość uskrzydla, sprawia, że patrzymy na świat przez różowe okulary! Oczywiście, każdy z nas potrzebuje odpowiednią ilość czasu, by pogodzić się z tym, że nasz partner nas zostawił, że z naszych wspólnych planów nic nie wyjdzie. Nie warto jednak płakać zbyt długo. Życie jest zbyt krótkie, aby przejmować się tym, co już nie wróci. Nie ma sensu żyć przeszłością, zastanawiać się co poszło nie tak lub co jest ze mną nie tak. Szukanie winy w sobie to najgorsze co możemy zrobić. Nieudany związek, to zawsze wina dwóch osób! Warto mieć tego świadomość, zwłaszcza jeśli poczujemy się gotowi na nowy związek. Nie szukajmy wtedy osoby, która będzie przypominać nam naszego poprzedniego partnera. Otwórzmy się na nowe wyzwania. Zacznijmy znowu cieszyć się życiem!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here