Prace ogrodowe – niezbędnik ogrodnika

0
1845

Prace w przydomowych ogródkach to dla niektórych osób sposób na relaks, swoistego typu hobby. Przebywanie na świeżym powietrzu pozwala oderwać się od codziennych obowiązków, a także aktywnie spędzić czas. Przekopywanie grządek, sianie warzyw, sadzenie kwiatów – wszystkie te czynności wymagają odpowiedniego sprzętu. Oto podstawowy niezbędnik do prac ogrodowych.

Narzędzia ogrodowe – co każdy ogrodnik powinien mieć?
Podstawowym elementem ekwipunku każdego ogrodnika są narzędzia ogrodowe. Bez nich wykonanie większości prac byłoby po prostu niemożliwe. W zestawie powinny znaleźć się m.in.: niewielkie łopatki, pazurki, wycinaki do chwastów, sekatory, motyki i widełki. Narzędzia ogrodowe powinny być wykonane z wytrzymałych materiałów, aby mogły posłużyć nam przez kilka sezonów. Ciekawym rozwiązaniem są komplety akcesoriów, które przechowywane są w specjalnej torbie. Ułatwia to organizację pracy, a także sprawia, że wszystkie narzędzia ogrodowe są w jednym miejscu, zawsze pod ręką.

Nawilżacze glebowe – czy warto w nie inwestować?
Nawilżacze glebowe doskonale sprawdzą się w przypadku osób, które nie zawsze pamiętają o regularnym nawadnianiu roślinek. Okazują się niezastąpione, gdy musimy gdzieś wyjechać i nie chcemy skazać naszych upraw na uschnięcie. Nawilżacze glebowe samodzielnie dozują odpowiednią ilość wody, dzięki czemu gleba jest zawsze odpowiednio nasączona. Dostępne są zarówno proste, klasyczne modele, jak i ozdobne nawilżacze glebowe, które pełnią funkcję ozdoby ogrodowej (np. w kształcie dziobiących glebę ptaków). Ich zaletą jest to, że nie wymagają podłączenia do prądu. Wystarczy napełnić je wodą i wbić w ziemię.

Agrowłókniny – niedoceniony element upraw ogrodowych

Agrołókniny są łatwe w zakładaniu. Przed zakupem materiału należy jednak dokładnie obliczyć powierzchnię, która ma zostać nim pokryta. Przed jej rozpostarciem należy odpowiednio przygotować podłoże, np. usuwając chwasty. Dopiero później następuje rozpostarcie materiału oraz nacięcie miejsc, w których mają pojawić się rośliny. Ważne jest także zabezpieczenie agrowłókniny przed porwaniem przez podmuchy wiatru. Materiał ten wykorzystywany jest również do otulania roślin na zimę – stanowi ochronę m.in. przed przymrozkami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here