Roztocze kurzu domowego to jeden z ponad 30 tysięcy gatunków roztoczy. Te mikroskopijnych rozmiarów pajęczaki, będące w miejscu człowieka, odżywiają się naszym martwym naskórkiem. Lubią żyć w pomieszczeniu ciepłym i wilgotnym, i tam, gdzie jest mnóstwo pożywienia… Nic więc dziwnego, że na swoją bazę centralną wybierają miejsca, w których łatwo im się gromadzić a nie trudno je wykurzyć.

Co się kryje w pościeli?

Materace, kołdry i poduszki, a także materiałowe kanapy, zasłony i tkaniny, to dobre siedliska roztoczy. Analizowania pokazują, że w każdym łóżku znajduje się ich średnio blisko 1,5 mln. Dla mężczyznę jednak nie pajęczaki są niebezpieczne, a ich odchody, jakie mogą być mocno alergizujący element, wywołujący kaszel, duszności, reakcje krzyżowe, a chociażby zagrażające życiu ataki astmy. Aby czuć się bezpiecznie we naszej sypialni, dobrze jest to świadomie podejść do niebezpieczeństwa, jakie nosi ze sobą obecność roztoczy i pomyśleć o pościeli dla alergików, jaka da nam odpowiedni i spokojny sen.

jaką pościel dla alergików wybrać - jaka najlepsza

Pościel syntetyczna

Na półkach sklepowych aż roi się od kołder i poduszek pod szyldem „antyalergiczne”. Część z nich to pościel z produktów syntetycznych, jaka – przede każdym ze względu na przystępność cenową – cieszy się największą popularnością. Ich niska cena nie zawsze musi oznaczać złą jakość. Aby jednak dokonać odpowiedniego wyboru i sięgnąć po prawdziwie antyalergiczną pościel dla alergików, należy dobrze nauczyć się z stronami interesującego nas modelu. Przede wszystkim, należy pamiętać, że wykonana ze sztucznych włókien kołdra nie umożliwia naszemu ciału oddychać tak sprawnie jak pościel z artykułów naturalnych. W przypadku pościeli syntetycznej, należy więc pamiętać o jej możnym i częstym praniu. A to dosłownie w temperaturze ponad 60˚C. Mamy wówczas stuprocentową gwarancję, że pozbywamy się z niej roztoczy, bo nasi mali wrogowie giną przy 55˚C. Przy zakupie ważne jest to sprawdzenie informacji znajdującej się na metce wybranej pościeli odnośnie wskazań prania. Ważna będzie tu także jakość wypełnienia, z jakiego wykonana jest pościel dla alergika. Jej liczne pranie potrzebuje, aby były to artykuły najwyższej klasy, które nie ulegną zniszczeniu i dadzą nam poruszać się kołdrą lub poduszką przez lata. Poza pościelą, jakiej antyalergiczność polega przede wszystkim na częstym praniu, dostępne są kołdry, których syntetyczne wypełnienie jest nasączane specjalnymi substancjami zabijającymi roztocze. Należałoby upewnić się, lub substancje te są mocno związane z włóknem wypełnienia (tak by nie wypłukiwały się w trakcie prania). Jeśli decydujemy się i na zakup pościeli nienasączanej, oraz zależy nam na dodatkowej ochronie, możemy spryskać pościel sposobem na roztocza (np. marki Allergoff), jaki przez inne miesiące będzie efektywnie bronił naszą kołdrę, poduszkę lub materac przed nieproszonymi gośćmi. Można też zdecydować się na specjalne pokrowce antyroztoczowe, jakie są nieprzepuszczalną barierę dla samych młodych żyjątek.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here