Słabe paznokcie są niejednokrotnie symptomem niedoborów czy wpływu niekorzystnych elementów zewnętrznych.

Wrogowie paznokci

1. Paznokcie są mniej wytrzymałe na wodę oraz detergenty aniżeli skóra dłoni (niszczą się dziesiąci razy szybciej). Do wykonywania wszystkich pracy domowych wykorzystujących wodę oraz detergenty zakładaj gumowe rękawiczki. Nie trzymaj ich za długo, bo dłonie się pocą oraz odwapniają. Po ich zdjęciu wklep krem nawilżający w ręce.
2. Jesteś narażona na ścieranie czy złamanie paznokci, gdy wiele piszesz na laptopie.
3. Zwróć uwagę na środek, jakim pozbywasz się lakieru, aceton bardzo osłabia paznokcie, więc wybieraj zmywacze bez acetonu, za to z dawką witamin czy soku z roślin.
4. Do czyszczenia rąk stosuj środków, które są elementy odżywcze oraz nawilżające, a nie mają mydła, które wysusza ręce oraz skórki paznokci.
5. Gdy obgryzasz paznokcie, odbije się to na ich stanie. Płytka rozszerzy się na brzegi, przestanie rosnąć, rozpocznie się rozdwajać. Żeby oduczyć się obgryzania, możesz nabyć lakier dostępny w drogeriach, który pozostawia gorzki smak na płytce paznokcia.
6. Metalowe pilniki uszkadzają płytkę paznokcia. Do piłowania stosuj szklanych czy papierowych pilników. Ostrożnie obchodź się z zamkami błyskawicznymi, do ich zapinania stosuj bocznej strony palców.

rozdwajające się paznokcie

Domowe sposoby na piękne paznokcie

1. Odżywka do paznokci. Zmieszaj pół szklanki oliwy z oliwek oraz dwie łyżki suszonego skrzypu. Ogrzewaj przez 30 minut w niewielkim garnku wstawionym w większy, wypełniony wodą. Ostudź oraz przecedź. Paznokcie mocz przez 15 minut. Zabieg wykonuj raz w tygodniu. Gdy nie zużyjesz całej odżywki, możesz przechować ją w lodówce.
2. Żeby rozjaśnić oraz zmiękczyć skórki okalające paznokcie, mocz je w rozgrzanej oliwie z oliwek z kilkoma kropelkami cytryny.
3. Płyn zamknięty w tabletkach A+E wcieraj w płytkę paznokcia.
4. Poprawisz kondycję paznokci mocząc je systematycznie w żelatynie spożywczej.
5. Połysk. Zmieszaj starty ogórek, wyciąg z połówki cytryny oraz dwie łyżki startego jabłka. Zanurz ręce na 15 do 20 minut.
6. Silniejsze oraz nawilżone paznokcie. Przygotuj napar z kopru włoskiego. Łyżkę kopru zalej szklanką wrzątku. Poczekaj do ostudzenia. Systematycznie przez dwa tygodnie, mocz paznokcie od 5 do 10 minut. Co drugi dzień zaparzaj nowy napar.
7. Błyszczące, jasne, mocne paznokcie. Zmieszaj starty zielony ogórek z połową posiekanej cytryny oraz 3 łyżki startego jabłka. Mocz paznokcie systematycznie przez trzy tygodnie po 20 minut.
8. Parafinowa kąpiel. Rozpuść w garnku kostkę parafiny. Zaczekaj aż ostygnie. Zanurz w niej paznokcie na 10 minut. Taki zabieg wykonuj dwa razy w tygodniu przez dwa miesiące.
9. Zapobieganie łamaniu paznokci. Wsyp łyżkę siemienia lnianego do garnuszka oraz zalej szklanką wody. Gotuj, aż do uzyskania gęstej konsystencji. Zanurz paznokcie na 15 minut.
10. Gdy masz żółtą płytkę paznokcia, z pomocą wyciągu z cytryny, możesz je wybielić. Wyciśnij wyciąg z cytryny na wacik kosmetyczny. Systematycznie nacieraj nim paznokcie.
11. Maseczka odżywcza. Zmieszaj łyżeczkę oliwy, żółtko jaja kurzego oraz pół łyżeczki wyciągu z cytryny. Nałóż środek na paznokcie na 15 minut. Zmyj maseczkę letnią wodą.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here