Piękny i odpowiedni stan cery to marzenie wielu osób, zwłaszcza kobiet, które zauważając pierwsze oznaki starzenia, rozpoczynają poszukiwania preparatów na ich zniwelowanie. Warto wobec tego poznać sposoby na opóźnienie procesu starzenia się skóry, które efektywnie przywrócą jej dawną jędrność i estetykę. Jest szereg sposobów na poprawę jakości skóry, jak również jej efektywne odżywienie. Jakie działania należy zacząć, aby korzystnie wpłynąć na stan cery?

Nieuchronne przemiany – proces starzenia się skóry

Skóra zaczyna się starzec wkrótce po dwudziestych urodzinach! Już wtedy zaczyna zmniejszać się stopień hormonów mających nacisk m.in. na regeneracje komórek. Jednak głównymi sprawcami przyspieszonego starzenia się są wolne rodniki – niszczycielskie cząstki powstające pod wpływem promieni UV, spalin, dymu papierosowego, stresu. Powodują zniszczenia w formie białek i lipidów, a także włókien kolagenu i elastyny. Wpierw zniszczenia są mało widoczne, bo skóra stale się odnawia – w okresie 28 dni nowe komórki zastępują stare. Natomiast z czasem ten cykl regeneracji jeszcze niezwykle się wydłuża. Jednym z pierwszych sygnałów starzenia się skóry jest jej suchość – w ślad za tym zmniejsza się elastyczność i pojawiają drobne zmarszczki, najszybciej w okolicach oczu i ust. Stopniowo skóra stoi się jeszcze cieńsza, za to powierzchnia rogowa naskórka coraz większa i szorstka.

pielęgnacja cery wrażliwej skłonnej do zaczerwienienia

Codzienna pielęgnacja skóry – jak efektywnie dbać o skórę?

Kompleksowe zabiegi pielęgnacyjne, podejmowane każdego dnia w naszej łazience, mają kolosalne znaczenie dla kondycji skóry. Wśród nich największe znaczenie ma nawilżanie skóry. Umożliwia ono bowiem zoptymalizować stopień nawodnienia, które jest konieczne do utrzymania elastyczności i jędrności. Niezbędna okazuje się dbałość o ochronę skóry przed nadmierną ekspozycją na słońce – składa się bowiem, że aż w 80% wypadków promieniowanie UV przyczynia się do powstawania oznak starzenia, zauważalnych na skórze. Producenci nowoczesnych kosmetyków jeszcze częściej stosują oddziaływanie biomarkerów na komórki skóry – należy zaznaczyć, że starzejące się komórki zmieniają swoje parametry, zatem chcąc zahamować proces starzenia, należy oddziaływać bezpośrednio na nie. Jest dziedzina kosmetologii, nazywana przeciwstarzeniową – jej przedmiotem jest opóźnianie oznak starzenia się skóry przy użyciu rozmaitych preparatów. Modne jest wykorzystanie kwasu hialuronowego oraz kolagenu jako substancji aktywnie wspierających kondycję skóry. Stosowane są również masaże o działaniu liftingującym oraz nowoczesne urządzenia, które emitując określone elementy fizykalne, usprawniają stan skóry, niwelując także potrzebę wdrażania bardziej inwazyjnych metod medycyny estetycznej. Warta zainteresowana jest elektrostymulacja, wykorzystywana zazwyczaj w odniesieniu do twarzy – odmładzanie odbywa się w niej przy użyciu pola elektromagnetycznego, którego częstotliwości radiowe efektywnie usprawniają kondycję cery. Podczas zabiegu następuje ujędrnianie skóry, które zdecydowanie zwiększa jej estetykę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here