Włosy to wizytówka każdego człowieka. Odpowiednie cięcie, farbowanie i uczesanie jest odpowiedzialne za fryzurę i dobry wygląd. Aby jednak osiągnąć sukces, fryzura powinna być dopasowana do konkretnego kształtu twarzy. Jak podkreślić swoje atuty, a ukryć mankamenty? Oto kilka zasad.

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/fryzury-do-twarzy-owalnej/

Jak dobrać fryzurę do swojego wyglądu?

Najważniejszym krokiem, jest rozpoznanie kształtu własnej twarzy. Wówczas, bardzo łatwo można dobrać fryzurę, która będzie dopasowana do wyglądu. Aby samodzielnie (i trafnie) określić kształt swojej twarzy, warto zrobić sobie zdjęcie z całkowicie odsłoniętą od włosów twarzą. Kolejnym sposobem jest zmierzenie odcinków twarzy oraz jej szerokości.

Jeżeli nie jest się pewnym co do prawidłowego wykonywania powyższych metod, można udać się do salonu fryzjerskiego. Można wówczas uzyskać pomoc od profesjonalnego stylisty, który pomoże także dobrać odpowiednią fryzurę.

Typy twarzy a fryzury

Do najczęściej wyróżnianych typów twarzy należy zaliczyć: okrągłą, kwadratową, pociągłą oraz trójkątną. Do każdej z nich, będzie pasował inny styl uczesania.

Jeżeli chodzi o twarz okrągłą, to pasują do niej fryzury wyszczuplające i wydłużające. Właścicielkom tego rodzaju twarzy zaleca się asymetryczne grzywki zaczesane na bok, włosy cieniowane na czubku głowy oraz fryzury swobodnie nachodzące na część twarzy. W przypadku twarzy kwadratowej, chodzi o złagodzenie rysów twarzy i optyczne zwężenie szczęki. Tutaj sprawdzą się asymetryczne cięcia oraz loki. Twarz pociągła powinna być optycznie skrócona, dlatego warto zastosować długie grzywki zasłaniające czoło, półdługie fryzury i burze loków. Do twarzy trójkątnej natomiast, najbardziej pasują włosy długie i półdługie oraz fryzury dodające objętości.

Warto pamiętać, że na podstawie kształtu twarzy można także dobrać odpowiedni odcień włosów. Oczywiście, każda twarz jest inna i będą istnieć od tego wyjątki. Jeżeli jednak nie ma się pewności co do zmian fryzury, to można właśnie sprawdzić kształt swojej twarzy i na tej podstawie dobrać fryzurę.

Przeczytaj też: http://www.magazynstyle.pl/sposoby-wypadajace-wlosy/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here