Zarówno dojrzali mężczyźni, jak i młodzi chłopcy do prawie każdej stylizacji powinni dobierać odpowiedni pasek. Ten drobny element nie tylko stanowi ozdobę, ale również podtrzymuje spodnie, dzięki czemu te nie zesuwają się w nieestetyczny sposób. W przypadku nastolatków ważny jest nie tylko sam design dodatku, ale również materiał wykonania. Oczywistym jest bowiem fakt, że młodzież bywa nad wyraz energiczna i żywiołowa. Dobrze, by dodatek stanowił zatem trwały i solidny element stylizacji. Co zatem jest najważniejsze przy jego wyborze? Podpowiadamy!

Pasek męski, a styl ubiera młodzieży szkolnej

Na ogół uważa się, że męski pasek, to dość uniwersalna część garderoby. Oczywiście pasuje zarówno do stylu casual, jak i oficjalnego, co nie zmienia jednak faktu, że musi być odpowiednio dobrany. W przypadku biznesowych stylizacji prym wiodą paski eleganckie, subtelne i minimalistyczne. Takie, które na tle garnituru nie wyróżniają się zanadto. Niepisana zasada mówi, że nie powinni być one szersze, niż trzy palce ręki.
Pasek męski

Jako, że nastolatek chodzący jeszcze do szkoły, rzadko kiedy ubiera jednak koszulę, krawat i eleganckie spodnie – tu wybór powinien paść na pasek męski parciany. Taki, który pasuje do jeansów, bluz i t-shirtów. Licealiści gustują przecież w luźnych, swobodnych stylizacjach. By dodatek wkomponował się w ich styl należy zwrócić uwagę na jego design. Paski parciane są w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem.

Paski męskie, a materiał wykonania

Gdy mowa o paskach męskich, w grę wchodzą tak naprawdę wszystkie materiały wykonania. Dodatek można zakupić w wersji zamszowej, metalowej lub wykonany z tak zwanej plecionki. Stawiając jednak na trwałość i solidność produktu, na pewno warto postawić na skórzany pasek męski.

Paski męskie

Takie paski są nie tylko gładkie w dotyku i trwałe, ale również ponadczasowe. Skóra, jako materiał szlachetny nigdy nie wyjdzie z mody. Dodatkowo będziemy mieć pewność, że wybrany element stylizacji posłuży naszemu dziecku długie miesiące, a nawet lata. Nawet intensywne użytkowanie nie jest w stanie go zepsuć.

A co z zapięciem i rozmiarem paska?

Jeśli zastanowić się nad szczegółami typu rozmiar i zapięcie, bardzo często okazuje się, że takie drobnostki mają olbrzymie znaczenie.  Jako, że paski męskie służą przede wszystkim podtrzymywaniu spodni, ich rozmiar jest kluczowy. Oczywiście najpopularniejsze modele posiadają 7 lub 9 dziurek. Projekt tego rodzaju umożliwia maksymalną regulację dodatku. Mimo wszystko, paski trzeba dopasować też do własnego obwodu pasa.

rozmiarem paska

Zapięcie paska, to kolejna kwestia, którą warto wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiedniego paska. Klamra musi być przecież funkcjonalna, ale i estetyczna. To ją widać na pierwszy rzut oka. Na pewno precyzyjne są paski posiadające klamry na automatyczny na zacisk. Generalnie rzecz biorąc wybór paska nie musi być jednak uzależniony od rodzaju zapięcia. Na pewno jest to istotny jego element, ale nie tak jak wydaje się niektórym – priorytetowy.

O czym jeszcze należy pamiętać decydując się na zakup paska?

Z pewnością istotne jest to, by pasek noszony na co dzień u umiejętnie dopasować do najczęstszych stylizacji. Powinien być swobodny i uniwersalny w designie. Musi przecież pasować do młodzieżowego stylu. Parciane paski i paski wykonane ze skóry są tu strzałem w dziesiątkę.

pasek

Powyższe kwestie nie zmieniają jednak faktu, że w szafie każdego mężczyzny, nawet tego młodego musi znaleźć się też model na bardziej oficjalne wyjścia. Dość cienki, elegancki i subtelny. By pasował do każdego rodzaju koszuli czy krawata – najlepiej kupić go w czarnym odcieniu. Dopuszczalny jest jeszcze kolor brązowy. Zarówno czerń, jak i brąz uznawane są bowiem za kolory z klasą.

paski

Jako, że pasek jest obowiązkową częścią większości męskich stylizacji, nie należy lekceważyć jego znaczenia. Stylizacje bez tego drobnego akcentu automatycznie stają się nijakie i niedopracowane. Nawet jeśli dotyczą nastolatków!

Artykuł powstał we współpracy ze wiodącym sklepem z galanterią męską www.Supergalanteria.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here