Drążki i poręcze, to podstawowe elementy wyposażenia każdej siłowni, ale również sprzęt, który sprawdzi się w domowych zaciszu. Aby treningi wykonywane w domu przynosiły efekty, które będą nas zadowalać, należy wybrać zawsze odpowiedni sprzęt.

Kalistenika jest to rodzaj sportu siłowo-wytrzymałościowego, który opiera się na wykorzystaniu masy własnego ciała podczas ćwiczeń. Ogromną zaletą tych ćwiczeń jest to, że można je wykonywać niemalże w każdym miejscu. To oszczędny rodzaj sportu, ponieważ jedyny potrzebny sprzęt do wykonywania takich ćwiczeń, to poręcz lub drążek.

Drążek do podciągania, jest mało skomplikowanym sprzętem treningowym. Jego zaletą jest prosta konstrukcja, która umożliwia wykonanie efektywnych ćwiczeń z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała. Zajmuje niewiele miejsca. Podciąganie na drążku to ćwiczenie typowo siłowe, podczas jego wykonywania angażujemy wiele mięśni, zwłaszcza tych z górnej partii ciała. Regularne treningi na drążku świetnie rzeźbią ramiona, plecy oraz barki.

Drążki i poręcze, czym się różnią od siebie?

Wybierając drążek, zwróćmy uwagę na sposób montowania. Mamy do wyboru:

drążek mocowany wspornikowo, który mocowany jest do ściany za pomocą śrub i haków. Dzięki temu drążek jest stabilny i wytrzymały.

drążek rozporowy, jego montaż jest bardzo prosty. Podczas montażu wykorzystujemy siłę rozporu. Składa się wyłącznie z rury. Bardzo popularny rodzaj, mocowany jest zazwyczaj do futryny. Jego zaletą jest praktyczność. Montowanie nie wymaga wiercenia.

Poręcz jest równie prostym urządzeniem, które doskonale sprawdzają się w domu. Wyróżniamy dwa rodzaje poręczy, są to: poręcze stojące i poręcze mocowane do ściany. Na co zwrócić uwagę podczas wybierania poręczy?

  • gdy wybieramy poręcz mocowaną do ściany, najlepiej wybrać model z regulowaną odległością rączek od ściany,
  • w przypadku poręczy stojącej, ważne żeby w jej podstawie były belki wzmacniające,
  • rączki poręczy powinny być antypoślizgowe,
  • konstrukcja urządzenia powinna być wytrzymała i stabilna,
  • zwróćmy uwagę na maksymalne obciążenie urządzenia.

Przeczytaj też: http://www.magazynstyle.pl/bramy-wyciagi-silowe-czego-sluza/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here