Zabiegi kosmetyczne, które wykonuje się jesienią, przede wszystkim pozwalają skórze odzyskać zdrowy wygląd po lecie, a przy okazji przygotowują ją na nadchodzącą zimę.

Zabiegi kosmetyczne na jesień – depilacja laserowa

Jednym z przeciwwskazań do wykonania depilacji laserowej jest zbyt opalona skóra, dlatego nie należy decydować się na zabieg latem. Jesienią, gdy opalenizna nieco zblednie, a skóra się zregeneruje, zmniejsza się ryzyko poparzeń w wyniku działania lasera. Ponadto, po samym zabiegu również nie należy wystawiać wydepilowanej części ciała na działanie promieni słonecznych. Dlaczego warto wykonywać depilację jesienią? Przemawia za tym jeszcze jeden argument. Przez kilka tygodni przez zabiegiem nie należy wyrwać włosków, która mają zostać usunięte, dlatego trzeba zapomnieć o używaniu depilatora i wosku, co latem, gdy chcemy nosić krótkie spódnice i szorty, jest dość uciążliwe.

Zabiegi kosmetyczne na jesień – mikrodermabrazja

Dlaczego mikrodermabrazję najlepiej wykonać jesienią? Podobnie jak w przypadku depilacji znaczące jest to, że promieniowanie słoneczne jest o wiele łagodniejsze, dzięki czemu skóra nawet po najbardziej inwazyjnym zabiegu nie jest wystawiona na szkodliwe promieniowanie. Zabieg mechanicznego złuszczania naskórka za pomocą specjalnych głowic, diamentowych lub korundowych prowadzi do usunięcia zrogowaciałej warstwy skóry. W zależności od potrzeby może być albo delikatna, albo głęboka, jeśli jej celem ma być głęboka odnowa skóry lub walka z przebarwieniami. Po mikrodermabrazji skóra jest pozbawiona zrogowaciałej warstwy, jednak przez to staje się dużo delikatniejsza i bardziej podatna na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Dlatego nawet jeśli zabieg wykonujemy późną jesienią, należy chronić skórę przed promieniami słonecznymi kremem lub emulsją z filtrem UVA i UVB o faktorze minimum 30 (najlepiej 50).

jesień to idealny czas na niektóre zabiegi

 

Zabiegi kosmetyczne na jesień – fotoodmładzanie światłem IPL

Dlaczego fotoodmładzanie warto wykonywać jesienią lub zimą? Przede wszystkim dlatego, że działanie promieni słonecznych jest o wiele łagodniejsze, dzięki czemu skóra ma czas się zregenerować. Fotoodmładzanie światłem IPL polega na emitowaniu przez laser kosmetyczny fal, które stymulują znajdujące się w skórze fibroblasty, czyli komórki produkujące kolagen i elastynę. Są to białka, które odpowiadają za nawilżenie i elastyczność skóry. Dodatkowo fale lasera IPL, działając na melanocyty (komórki pigmentowe), pomagają usunąć przebarwienia powstałe latem.

Zabiegi kosmetyczne na jesień -redukcja rozszerzonych naczynek światłem IPL

Zabieg przy użyciu lasera IPL można wykonywać w celu likwidacji tzw. pajączków, ponieważ światło lasera powoduje obkurczanie naczyń krwionośnych w wyniku fototermolizy selektywnej (kontrolowanego oparzenia). Rozszerzone naczynka krwionośne niekiedy są bardzo widoczne pod skórą, ponieważ żyły nie wytrzymują ciśnienia krwi i zamiast regularnie kurczyć się i rozkurczać – rozszerzają się i pękają. Jak przebiega zabieg przy użyciu lasera IPL? Energia świetlna emitowana z lasera jest pochłaniana przez zawartą w krwi hemoglobinę, przez co krew „ścina się” i niszczy od wewnątrz ściany naczynia krwionośnego, które po określonym czasie regeneruje się lub jest samoczynnie usuwane z organizmu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here