Sauna to miejsce odpoczynku i niekiedy pogawędek z innymi znajdującymi się tam osobami. Często też korzystamy z niej dla celów zdrowotnych. Jednak jak wiadomo każda sauna działa na takiej samej zasadzie, gdzie najważniejszym elementem jest wysoka temperatura.

Czy rodzaj sauny ma znaczenie?

To, z jakiej sauny korzystamy, zależy głównie od celu naszej wizyty. Jeśli komuś zależy wyłącznie na chwili spokoju i odprężenia to nic nie stoi na przeszkodzie, aby korzystać z sauny tradycyjnej. Inaczej wygląda sytuacja w przypadku wspomagania leczenia różnych schorzeń. Tutaj lepszym rozwiązaniem okazuje się sauna ir. Rodzaj sauny ma duże znaczenie, ponieważ nie każda z nich daje takie same efekty.

Zdarza się, że co niektórzy ze względów zdrowotnych nie mogą korzystać z tradycyjnej sauny, ponieważ znajdujące się tam wilgotne powietrze może mieć negatywny wpływ na organizm. Wtedy polecana jest ta na podczerwień, w której nie występuje tego typu powietrze i jest bezpiecznym miejscem dla tych, którzy mają pewne przeciwwskazania do tradycyjnych.

Wchłanianie ciepła przez ciało

Każda sauna ma za zadanie, aby ciepło jak najlepiej ingerowało w nasze ciało. Niestety nie każdy rodzaj umożliwia to w taki sam sposób. Dużą rolę podczas wchłaniania ciepła jeżeli chodzi o saunę ir odgrywa promieniowanie. Ważnym elementem jest temperatura, która powinna mieścić się w przedziale 30 -60 stopni Celsjusza. Warto wiedzieć, że niższa temperatura nie czyni, że sauna ir jest gorsza.

Sauna natomiast tradycyjna osiąga temperaturę w przedziale 80- 100 stopni Celsjusza, a więc ciepło działające na organizm jest o wiele większe, a w rezultacie może to prowadzić do przegrzania. W przypadku sauny ir poprzez promieniowanie ciepło jest wchłaniane nawet w 90 procentach.

Sauna na podczerwień, a czas jednorazowej wizyty.

Czas spędzany w saunie może się różnić od jej rodzaju. Sauna ir posiada temperaturę znacznie niższą niż w tradycyjnej zatem jeden seans, może trwać dłużej, bo aż 30 minut, a czasem może ulec także wydłużeniu. W zwykłej saunie czas pobyty jest skrócony ze względu na panujące warunki.

Wizyty w sunie na podczerwień powinny odbywać się nie częściej niż 3 razy w tygodniu. Dzięki temu czas pozytywnego oddziaływania na organizm podczas jednego pobytu jest dłuższy co lepiej, wpływa na funkcjonowanie organizmu.

Saunę IR znajdziesz w ofercie Megiw.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here