Męskie torby mają tyle samo zwolenników co przeciwników. Wiele osób docenia praktyczne walory tego elementu garderoby. Dla innych torba przeczy męskości. My skłaniamy się ku poglądom tej pierwszej grupy. Dlatego postanowiliśmy omówić szerzej rodzaje toreb męskich, prezentując ich najpopularniejsze typy. Liczymy, że szczegółowy opis specyfiki poszczególnych typów pomoże Ci podjąć decyzję odnośnie idealnej torby męskiej.

Aktówka

Wielu mężczyzn akceptuje tylko taką formę męskiej torby. Aktówka to rodzaj torby męskiej o bardzo biznesowym charakterze. Przeważnie stanowi nieodłączny element stylu formalnego. Idealnie pasuje do garnituru. Z praktycznego punktu widzenia aktówka jest dosyć obszerna i wyposażona w solidną rączkę. Jej wnętrze jest podzielone na kilka praktycznych przegródek. Aktówka ma także klapę zapinaną na charakterystyczny zatrzask. Ten rodzaj torby jest najczęściej wykonywany ze skóry licowej. Dominującą kolorystyką jest czerń oraz brąz.

Listonoszka

Nazwa torby w prosty sposób nawiązuje do jej wyglądu. Listonoszka do złudzenia przypomina charakterystyczną torbę noszoną przez listonoszy. Jej typowe cechy to długi pasek oraz klapka zapinana na paski, magnesy lub napy. Pasek pozwala na wygodne noszenie torby przełożonej przez ramię. Listonoszka jest bardzo popularnym elementem mody ulicznej. Ten typ torby jest najczęściej wykonywany ze skór takich jak nubuk, zamsz czy tzw. grain.

Raportówka

Ten typ torby określany jest także mianem konduktorki. Jest ona podobna do listonoszki, ale różni się od niej gabarytami. Raportówki służyły kiedyś fotografom do przechowywania aparatów i obiektywów. Aktualnie sprawdzają się w przypadku mężczyzn, którzy na co dzień noszą ze sobą dużą ilość drobiazgów. Można je bezpiecznie schować w konduktorce, unikając przy tym wypchanych kieszeni. Raportówka to świetny wybór dla mężczyzn pełnych werwy, dynamicznych i chcących zapewnić sobie swobodę ruchu. Ten typ torby męskiej sprawdza się szczególnie w okresie letnim.

Tote bag

Tote bag, czyli shopper to wąska i wysoka torba, która jest wyposażona w dwa długie uchwyty. Swoim wyglądem do złudzenia przypomina klasyczną torbę na zakupy. Stąd też wzięła się jej nazwa – shopper. Ten rodzaj jest bardzo podobny do toreb damskich. Z tego względu wielu mężczyzn unika wyboru takiego modelu. Tote bag jest najczęściej wykonywana ze skóry naturalnej. Można także spotkać jej tekstylną wersję. Projektanci często stosują połączenia tkaniny i skórzanych wstawek.

Powyższe zestawienie prezentuje najczęściej wybierane torby męskie skórzane. Jeżeli chcesz przejrzeć konkretne modele, to zapraszamy do sklepu polskagalanteria.pl. Znajdziesz tam duży wybór toreb skórzanych i tekstylnych. Obok modeli formalnych oferujemy także klasyczne torby sportowe oraz plecaki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here