Przedsiębiorcy powinni wykazywać się szeroką znajomością polskiego prawa. Doskonale zdają sobie sprawę z tego, że jeśli nie będą go respektować i brać pod uwagę w swoich działaniach, szybko nabawią się poważnych problemów. Obsługa prawna przedsiębiorstw zapobiega takim sytuacjom. Na czym więc ona właściwie polega i jakie usługi obejmuje?

Różne odmiany obsługi prawnej

Obsługa prawna może przyjmować dwie odmienne formy. Przeważnie jest to po prostu kompleksowa pomoc prawna, której udziela się wybranej firmie stale, przez okres zapisany na umowie lub bezterminowo. Za obsługę prawną uznaje się jednak również pojedyncze konsultacje, wykorzystywane doraźnie. Niezależnie od formy współpracy klient zawsze uzyskuje potrzebną mu pomoc.

W tym momencie wiele kancelarii realizuje również program obsługi prawnej przedsiębiorstw w sposób zdalny. Nie trzeba więc decydować się od razu na osobiste spotkania, które zawsze są pewną stratą czasu. Dużo lepszym rozwiązaniem zdają się być konsultacje mailowe bądź telefoniczne.

Co wchodzi w skład obsługi prawnej przedsiębiorstw?

Każda kancelaria sama określa zakres swoich usług. Zanim ktokolwiek zdecyduje się więc na skorzystanie z tej formy pomocy prawnej, powinien dokładnie przeanalizować oferty przynajmniej kilku różnych placówek, upewniając się w tym, że spełnią one jego wymagania i odpowiedzą na jego prośby.

Przeważnie obsługa prawna przedsiębiorstw polega jednak m.in. na: przygotowywaniu umów i statusów, tworzeniu opinii prawnych, rozwiązywaniu i przekształcaniu bądź likwidowaniu spółek, opiniowaniu umów, zakładaniu nowych firm oraz świadczeniu wszelkiego rodzaju porad prawnych związanych z działalnością konkretnego klienta.

Kto powinien skorzystać z tego rozwiązania?

Nie da się oczywiście tak po prostu odpowiedzieć na to pytanie. Każdy przedsiębiorca sam zna bowiem najlepiej sytuację swojej firmy i powinien wyczuć, w którym momencie mogłaby mu pomóc obsługa prawna świadczona przez profesjonalną kancelarię.

Świadomość prawna w przeciągu ostatnich paru lat uległa jednak w naszym kraju tak wyraźnemu wzrostowi, że dziś niemalże wszystkie większe przedsiębiorstwa i spółki decydują się na stałą współpracę z kancelariami prawnymi. W razie jakichkolwiek problemów zawsze mogą zwrócić się do nich po pomoc czy zwykłą radę.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy GLC.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here