Co roku tysiące Polaków kupują nowe samochody. Auto, prosto z salonu, pachnące jeszcze nowością i świeżością to wymarzony cel wielu z nas. Przebieg nowego auta wskazujący 2 kilometry, lakier niemający zadrapań – wszystko to sprawia, że zakup samochodu to zdecydowanie magiczna chwila dla każdego kierowcy. Naturalnie zakup taki wiąże się z dużymi wydatkami. Oprócz samego samochodu, każdy kierowca musi także wykupić ubezpieczenie (zazwyczaj nie tylko od odpowiedzialności cywilnej ale także AC). Zdecydowanie łatwiej jest nam ponieść takie koszty w momencie kiedy sprzedamy nasz poprzedni, stary już samochód.

Sprzedaż używanego samochodu

Sprzedaż używanego samochoduNo ale sama sprzedaż nie jest łatwym zadaniem. Na rynku wtórnym, czyli aut używanych, istnieje bardzo duża konkurencja. Musimy zatem odpowiednio przygotować nasz samochód do sprzedaży – tak by prezentował się bardzo ładnie i wręcz przemawiał do osoby oglądającej – Kup mnie! Oczywiście musimy uzbroić się w cierpliwość w tym momencie. Nie zawsze sprzedaż samochodu będzie łatwa i przyjemna. Kupujący są bardzo wymagający. Często sprawdzają samochód pod każdym względem, zarówno mechanicznie, jak i wizualnie. Trudno się im przecież dziwić. Każdy chce kupić jak najlepsze auto, za relatywnie najniższa kwotę. Jeśli już nam uda się znaleźć nabywcę na nasz samochód musimy dochować wszelkich formalności. Najważniejsze jest podpisanie odpowiedniej umowy na mocy której przenosimy własność na osobę kupującą. W owej umowie muszą znaleźć się wszystkie dane osób zawierających transakcję. Bardzo ważnym elementem jest też wpisanie ceny sprzedaży, a także danych samego samochodu. Po wypełnieniu takiej umowy pozostaje nam przeliczyć gotówkę i wydać kluczyki do samochodu osobie kupującej.

Jak wypełnić PCC 3?

Na osobie kupującej używany samochód ciąży bardzo ważny obowiązek. Chodzi tutaj mianowicie o zapłatę podatku od zakupu auta. W tym celu musimy wypełnić stosowny druk, dołączyć do niego umowę kupna i oczywiście przelać pieniądze na konto bankowe naszego urzędu. Osoby nabywające samochód bardzo często zadają pytanie jak wypełnić pcc 3. Sam formularz nie jest nadto skomplikowany. Musimy wpisać tylko nasze podstawowe dane, przedmiot transakcji i jaka kwota widniała na umowie. Czynności te nie powinny zająć nam dużo czasu. Jeśli jednak nie jesteśmy pewni czy dobrze poradziliśmy sobie z problemem zawsze możemy udać się do naszego urzędu skarbowego i poprosić urzędnika o pomoc w tej kwestii. Na pewno nikt nam nie odmówi, a my będziemy mieli pewność, że dochowaliśmy wszelkich formalności i nic nam nie grozi.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here