Głód alkoholowy pojawia się w momencie odstawienia alkoholu. Statystyki pokazują, że w ciągu roku od podjęcia abstynencji głód alkoholowy pojawia się nawet w 90% przypadków. Oznacza to, że w żadnym wypadku nie możemy bagatelizować jego objawów. Niestety, jest on przyczyną nawrotu choroby.

CHCESZ DOWIEDZIEĆ SIĘ JAK RADZIC SOBIE Z GŁODEM ALKOHOLOWYM?KONIECZNIE PRZECZYTAJ TEN ARTYKUŁ DO KOŃCA

Jak objawia się głód alkoholowy?

Osoba, która w danym momencie jest dotknięta głodem alkoholowym, przeżywa wahania nastroju. Często jest rozdrażniona, charakteryzuje ją ogromne napięcie emocjonalne. Musi bardzo intensywnie walczyć ze wszystkimi pokusami i unikać ich. Warto by taka osoba była cały czas pod opieką specjalistów, zapisując się na przykład do grup AA lub umawiając się na indywidualną sesję z terapeutą. Najważniejsza jest silna wola i stosowanie się do poleceń terapeuty. Nawet mały wyjątek od reguły może zakończyć się tragicznie.

Jak unikać nawrotu choroby?

Istnieją leki, które zmniejszają chęć napicia się alkoholu. Te specyfiki łagodzą także sutki tak zwanego suchego kaca, czyli niwelują objawy opisane w akapicie wyżej. Niezwykle ważna jest prawidłowa dieta. Najlepiej, by ograniczyć cukier, kofeinę oraz nikotynę, czyli substancji silnie uzależniających. Warto także zmienić styl życia, wybierając aktywność fizyczną. Jest ona nie tylko ważną częścią terapii pod względem fizycznym i zdrowotnym, ale także psychicznym. Trening wyzwala hormony szczęścia, pomaga zapełnić czas wolny by zapomnieć o głodzie alkoholowym. To zastępnik, który ma wejść w życie w osoby chorej zamiast alkoholu. Umysł musi rejestrować inne przyjemności, np. dobre jedzenie, odwiedzanie ciekawych miejsc i wiele innych.

Wszystkie powyższe czynniki pomagają złagodzić objawy głodu alkoholowego. Podczas głody alkoholowego mogą zachodzić w organizmie różne niekontrolowane czynności, np. nadmierne wydzielanie śliny, hiperglikemia czy reakcje skórne. Może także dojść do zmian neuroadaptacyjnych w mózgu.

Potrzebujesz pomocy? Zajrzyj na https://uzaleznienia-terapia.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here