Obowiązki magazyniera są nie tylko ciężkie, ale również bardzo odpowiedzialne. Nie wychodząc z domu, możemy zamówić towary. Podobnie jest, kiedy w sklepie czeka na nas spory wybór produktów. Wszystkie one dostępne są przeważnie w sporych ilościach. Takie rzeczy nie byłyby możliwe bez udziału magazynierów ich ciężkiej pracy. Jeżeli przekonuje Cię praca na takim stanowisku to konieczne przeczytaj ten artykuł! 

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/magazynier-jak-wyglada-praca/

Charakterystyka stanowiska pracy magazyniera

Magazynier jest to osoba odpowiedzialna za kontrolę całego procesu przeładunkowego, obsługi urządzeń oraz prowadzenia niezbędnej dokumentacji w tej dziedzinie. Jako taki pracownik, będzie wstawiał, że towary będą przechowywane oraz będą krążyły w gospodarce w sposób bezpieczny i zgodnie z systemem. Powierzone Tobie pakunki muszą być specjalnie zabezpieczone. Niektórych przypadkach jako magazynier będziesz podlegał w firmie kurierskiej, której będziesz odpowiedzialny za realizację zamówień. Są również przypadki, kiedy będziesz sam składał zamówienie w celach zaopatrzenia się w materiały oraz potrzebne narzędzia. Innymi słowy do Twoich obowiązków będą należały czynności takie jak utrzymywanie czystości oraz w porządku, kontrola stanu magazynu sporządzanie regularnych raportów oraz prowadzenie dokumentacji odpowiednia jej archiwizacja. Każdego dnia będziesz współpracować z dostawcami oraz nadzorować ładunkiem i rozładunkiem towaru. Często będziesz zajmował się również noszeniem paczek i odpowiednim układaniem i w magazynie.

Zagrożenia zawodowe wynikające z pracy magazyniera

Jako magazynier będziesz nałożony na poważne czynniki, które będą mogły szkodzić Twojemu zdrowiu. Bardzo często będą to czynności związane z noszeniem ciężkiego towaru oraz nadmierną aktywnością fizyczną. Takie zadania mogą prowadzić do nadwyrężenia układu ruchu. Starsi koledzy po fachu narzekają często na bóle związane z zwyrodnieniem stawów. Magazynier musi często przenosić towary, które wymagają specjalistycznego traktowania. Takie czynności również mogą być niekorzystne dla naszego zdrowia. Odbić się mogą zarówno na układzie oddechowym, a w niektórych przypadkach nawet na mózgu. W pracy czekają Cię również sytuację, w których jesteś narażony na kontuzję lub nadwyrężenia.  Możesz się bowiem poślizgnąć, upaść z wysokości czy zostać przygnieciony przez pakunek dużej wagi. Aby uniknąć tego typu sytuacji musisz ściśle przestrzegać zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. 

Zobacz też: http://www.magazynstyle.pl/jak-zostac-magazynierem/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here