Popularność internetu zaczęła sprawiać, że coraz większa liczba ludzi kuluje produkty nie w standardowych sklepach, ale właśnie w sieci. Stąd też jak grzyby po deszczu wyrastają nowe sklepy internetowe i inne platformy zakupowe. Tyle, że niektórzy wolą trochę zaoszczędzić i kupować rzeczy używane. Dla nich w sieci też jest miejsce, bo jest tu wiele portali, na których sprzedający wystawiają swoje niepotrzebne fanty.

Jednym z takich portali ogłoszeniowych jest tak zwany OLX (dawniej znany jako Tablica)

Jak kupować na OLX?Jest to serwis ogólnopolski i skierowany do zwykłych użytkowników, nie sklepów (choć zdarza się, że sklepy także wystawiają tam swój asortyment). Użytkowanie portalu jest bardzo proste. Wpisujemy w wyszukiwarkę czego szukamy, jakiego typu przedmiotu i wybieramy dodatkowe parametry. Tymi dodatkowymi parametrami są działy (to jest istotne, bo czasami podobnie brzmiące nazwy można znaleźć w różnych działach) oraz lokalizację, czyli miasto. Świetną opcją jest to, że gdy przykładowo, szukamy czegoś na sprzedaż w Warszawie, to możemy zaznaczyć, że interesuje nas też obszar powiedzmy 10, 20 lub 30 kilometrów w obrębie stolicy, co będzie w sobie zawierało okoliczne miasteczka.

Na OLX możemy kupić i sprzedać praktycznie wszystko. Od rzeczy codziennego użytku, jakiś sprzęt elektroniczny, książki, bibeloty, aż po nieruchomości i samochody. Portal do niedawna był całkowicie darmowy, dziś jest tak, że darmowe jest wystawianie w większości kategorii, a za niektóre trzeba płacić.

Jak kupować na OLX?

Wielu ludzi zadaje sobie też pytanie odnośnie tego, jak kupować na OLX. Szczególnie są to osoby, które nie mają doświadczenia z handlem internetowym. Powinny one wiedzieć, że OLX to nie tyle platforma sprzedażowa, co serwis ogłoszeniowy. W zamyśle twórców, ma on służyć jedynie do wyszukiwania ofert i zapoznawania się z nimi, a sama transakcja odbywa się już poza serwisem. Oznacza to, że najlepiej jest szukać ogłoszeń lokalnych, takich, gdzie mamy możliwość obejrzenia przedmiotu sprzedaży osobiście i osobiste zapłacenie za niego.

Owszem, są ludzie, którzy na OLX kupują wysyłkowo, a pieniądze przekazują za pomocą przelewów bankowych, ale sama administracja serwisu uczula, że nie jest to najbezpieczniejsze. Takich transakcji dokonuje się na własną odpowiedzialność. Jeżeli już więc chcemy coś kupić koniecznie wysyłkowo, to najlepiej będzie, jeżeli poprosimy kontrahenta o możliwość wysyłki przedmiotu za pobraniem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here