Obecnie mamy takie czasy, że trudno napotkać na ulicy osobę, która nie posiada telefonu komórkowego. Już nawet kilkuletnie dzieci chwalą się swoimi komórkami. Część z tych osób ma zawarte umowy z sieciami, gdyż wybrali taryfę w abonamencie i tym samym, zobowiązani są do płacenia comiesięcznych rachunków. Kolejna część osób jest posiadaczami telefonów na kartę. Wygoda tego rozwiązania polega na tym, że nie musimy być związani z siecią żadnymi umowami, a także sami kontrolujemy stan konta naszego telefonu. Doładowujemy telefon taką kwotą, jaką chcemy w danym momencie przeznaczyć.

Telefon na kartę jest idealnym rozwiązaniem dla naszych dzieci

Stan zasilenia konta niestety ogranicza ich do korzystania dotąd i nie dalej. O wiele trudniej byłoby wprowadzić dziecku ograniczenie, gdyby jego telefon był na abonament. Wtedy nie jeden rodzic mógłby przedwcześnie osiwieć w dniu otrzymania faktury do zapłacenia. Często zadawanym pytaniem jest: jak doładować komuś konto w plusie?

Jak doładować komuś konto w Plusie?

Jak doładować komuś konto w Plusie?Otóż konto oprócz tego, że doładujemy na swoim telefonie, możemy także to zrobić drugiej osobie. Aby zasilić swój lub czyjś stan konta, potrzebny jest nam telekod, który możemy nabyć w bardzo wielu punktach, z terminalu płatniczego, lub drugim, starszym sposobem jest kod w formie zdrapki. Magiczny kod składa się z 16 cyfr. Najniższa kwota jaką możemy doładować jest kwotą 5 złotych. Jeśli zdecydujemy się na zasilenie konta wyższą kwotą, operator często nagradza nas dodatkowymi złotówkami. Przy najwyższych doładowaniach dorzuca nawet do 30 zł w bonusie.

Chcąc doładować telefon drugiej osobie, musimy wpisać na klawiaturze *123*, a następnie cyfry Telekodu – bez żadnych przerw. Po wpisaniu naciskamy *, a następnie wprowadzamy numer telefonu, który chcemy doładować. Na zakończenie operacji należy wcisnąć # i wciskamy ikonkę zielonej słuchawki, czyli zadzwoń.

W skrócie wygląda to tak: #*123*TELEKOD*NR_TELEFONU#zielona słuchawka.

Jak zdążyliśmy zauważyć, doładowanie telefonu komuś jest bardzo prostą operacją, nie wymagającą nadzwyczajnych umiejętności. Takie doładowania są świetnymi prezentami przede wszystkim dla dzieciaków, na różnego typu okazje. Nie wymaga to od nas łamania sobie głowy nad prezentami, a dzieciom czy innej bliskiej nam osobie , może sprawić taki upominek wiele przyjemności. Musimy jednak pamiętać , że w momencie, gdy zakupujemy kartę z numerem telefonu, musimy ją na siebie zarejestrować w wyznaczonych do tego punktach.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here