Kłucie w boku zwykle nie należy do najprzyjemniejszych rzeczy. Niestety, często wiąże się z różnymi schorzeniami, o czym nie możemy nigdy zapominać i lekceważyć takiego stanu rzeczy. Bardziej szczegółowym bólem, który nas dotyka, jest ból pod prawym żebrem, w dole biodrowym. Przyczyn takie bólu może być dużo, a co najmniej kilka są częstymi przypadłościami.

Badanie to podstawa

Ponieważ ból pod prawym żebrem może oznaczać chorobę jelit, a także dwunastnicy czy żołądka, gdy takowy poczujemy, wówczas jak najszybciej powinniśmy udać się do lekarza specjalisty. Tylko szczegółowe badanie zlecone przez lekarza może postawić odpowiednią diagnozę. Może okazać się oczywiście, że był to jednorazowy stan alarmowy, jakieś nieznaczne zapalenie, które szybko minie i będzie po problemie, a nasze zakłopotanie szybko minie. Niestety jest także druga strona medalu takiego stanu rzeczy. Mowa tutaj o poważnych schorzeniach wymienionych powyżej, których leczenie czym szybsze, tym bardziej skuteczniejsze. Jeśli będziemy zwlekać z udaniem się do lekarza, wówczas może okazać się, że jest już za późno na podjęcie odpowiedniego leczenia. Problemy z nerkami mogą z kolei wynikać z kłuciem w boku. Wszyscy doskonale wiemy, że z nerkami nie ma żartów. Zlekceważenie tego problemy może prowadzić do niewydolności nerek, a w konsekwencji do przejścia dializy, która jak wiadomo nie jest zawsze skuteczną formą pomocy. Co będzie później, chyba nie trzeba tego wymieniać. Kłucie może oznaczać również „jedynie” kamicę nerkową, jednak i tutaj nie obejdzie się bez odpowiedniego leczenia, bądź zabiegów mających na celu wydalenie bądź wydostanie kamieni z naszych nerek. Zatem aby pozbyć się strachu, żyć w nieświadomości, bądź też w wielkim zakłopotaniu, należy dążyć do tego, aby jak najszybciej została postawiona odpowiednia diagnoza, a tego sami nie jesteśmy w stanie przeprowadzić w żaden logiczny sposób.

z jakiego powodu moze boleć z prawej strony

Strach nie może wygrać

Bardzo wiele osób zwleka z udaniem się do lekarza. Jedni mówią, że nie mają na to czasu, inni odkładają wizytę na jak najpóźniejszy termin, a jeszcze inni żartem powiadają, że na coś trzeba umrzeć. Jednak wszystkim tym typom zachowaniu towarzyszy jeden objaw – strach. Strach przed chorobą, strach przed wielkim rozgoryczenie, a wreszcie strach przed tym, że nasze życie może stanąć w pewnym momencie pod wielkim znakiem zapytania. Jednak tak naprawdę największym błędem jest zwlekanie, które często doprowadza do tego, że po prostu krótko mówiąc jest już za późno. Strach jeszcze nigdy nie wygrał ze zdrowiem, a wręcz przeciwnie – prowadzi do choroby. Nie dość, że nasz stan samopoczucia się pogarsza, bo bądź co bądź i tak myślimy o naszej dolegliwości. Tylko lekarz może nam pomóc poprzez skierowanie na odpowiednie badania, takie jak USG jamy brzusznej czy RTG przeglądowe brzucha. Musimy o tym pamiętać – zdrowie jest najważniejsze.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here