Zakupy online to popularna forma transakcji pieniężnej w naszym kraju. Dokonując przelewów internetowych, warto pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Mamy dla Was kilka porad, które pomogą Wam w świadomy sposób korzystać z wirtualnych platform płatniczych.

Sprzedawca

Zanim dokonasz zakupu, upewnij się, że masz do czynienia z poważnym przedsiębiorcą. Sprawdź komentarze na jego temat i opinie innych wirtualnych klientów. Uważaj na tzw. anonimowych pochlebców, którzy nie podają konkretów i posługują się schematycznymi frazami. Każdy może być najlepszym sprzedawcą, kiedy nie podaje się argumentów, popierających ową tezę. Sprawdź dokładne informacje o użytkowniku. Jego dane kontaktowe i identyfikacyjne. Brak numeru telefonu i adresu mailowego to sygnał ostrzegawczy. Unikaj osób, których wiarygodności nie możesz być pewny.

Upewnij się, że dany towar możesz zwrócić.

Prawo pozwala Ci zwrócić zakupiony towar w ciągu dziesięciu dni od daty jego zakupu. Upewnij się, że sprzedawca nie będzie utrudniał Ci reklamacji.

Metoda płatności

Nie płać za towar z góry zwykłym przelewem lub przelewem pocztowym. Godne zaufania serwisy oferują wiele opcji uregulowania należności pieniężnej.  Szybkie przekazy w Przelewy24.pl –  – to jedna z takich form.

Zapoznaj się dokładnie z ofertą

Jeśli decydujesz się na zakup towaru za pomocą większych platform aukcyjnych, dokładnie przeczytaj opis oferty. Unikniesz wówczas przyszłych nieprzyjemności. Będziesz również wiedział, kiedy zakupiony towar zostanie wysłany. Jeśli decydujesz się na zakup droższego sprzętu elektronicznego lub wyposażenia domu, czy mieszkania, zapytaj sprzedawcę, czy możesz osobiście obejrzeć wystawianą na aukcję rzecz, itp.

Podziel się opinią

Komentarze na stronie internetowej sklepu są niezwykle ważne. Będziesz mógł ostrzec inne osoby przed oszustem lub przekonać ich, że mają do czynienia z uczciwym przedsiębiorcą.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here