Leczenie łysienia – Czym różni się trycholog od dermotrychologa?

0
820

Niedawno na łamach naszego serwisu omawialiśmy dość szczegółowo zawód trychologa, informując czym się on zajmuje oraz w jaki sposób może on pomóc osobom zmagającym się z nagminnie wypadającymi czy przerzedzającymi się włosami. Okazuje się jednak, że poza tym specjalistą podobną dziedziną leczenie łysienia zajmuje się również dermotrycholog. Jest to profesjonalista, który uwagę przywiązuje nie tylko do kondycji naszej fryzury, ale także stara się usunąć ewentualne problemy skórne z którymi się zmagamy oraz które mogą uniemożliwiać cebulkom włosowym produkcję nowych, zdrowych i lśniących włosów.

Jak się okazuje, najczęstszym problemem z jakim pacjenci zwracają się do dermotrychologów jest łojotokowe zapalenie skóry głowy, które to charakteryzuje się zwiększoną aktywnością gruczołów łojowych. Nie jest to oczywiście jedyna bolączka, która może mieć wpływ na stan naszej fryzury, jednakże jedno jest pewne – samodzielnie możemy mieć znaczne problemy z identyfikacją choroby, z którą walczyć próbuje nasza skóra, natomiast stosowanie różnej maści kosmetyków, szamponów, czy odżywek bazując na zaleceniach internautów znalezionych na forach lub stronach internetowych poświęconych tematowi może jedynie pogorszyć sprawę. Konieczne jest udanie się z wizytą do specjalisty, który zaleci nam odpowiednie specyfiki, jak również dokładniej przyjrzy się naszej diecie oraz stylowi życia. Wbrew pozorom one również mogą mieć niebagatelny wpływ na stan naszego organizmu, w tym skóry głowy i włosów.

Zarówno trychologa jak i dermotrychologa warto odwiedzać regularnie, aby monitorować zmiany spowodowane podjętą terapią lecznia łysienia oraz w razie konieczności modyfikować ją i dostosowywać do specyfiki klienta. Warto bowiem nadmienić, że każdy z nas jest inny i środki lub rekomendacje, które doskonale pomogą jednej osobie, w przypadku drugiej okazać się mogą niewystarczające. Regularne wizyty nie tylko nie wydrenują naszego budżetu, ale także sprawią, że o wiele dłużej cieszyć się będziemy bujnym uczesaniem oraz zdrową skórą głowy.

[Głosów:2    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here