O Minecrafcie trudno jest wyrażać się inaczej niż w samych superlatywach. To objawienie wśród gier komputerowych, które od momentu premiery (a było to przeszło siedem lat temu) nieprzerwanie osiąga szczyty popularności. Co powoduje taki stan rzeczy? Czynników jest wiele i wszystkie wydają się być równie istotne. Mowa tutaj przede wszystkim o niskich wymaganiach sprzętowych – na większości komputerów można cieszyć się rozgrywką w sposób wygodny i przyjemny. Gra nakręca też kreatywność i to od naszej wyobraźni zależy, ile spędzimy z nią czasu – są osoby, które odbiją się od niej po godzinie, stwierdzając że w sumie to nie ma co w niej robić, ale są też takie, które poświęcą tej grze kilka tysięcy godzin i nadal będzie im mało. Nawet najlepsza gra musi się jednak w końcu znudzić – nawet na to Minecraft ma jednak bardzo skuteczne lekarstwo. Warto zatem pokusić się o kilka zmian kosmetycznych. Jak zmienić skina w Minecraft? Czytaj dalej.

Jak zmienić skina w Minecraft?

jak zmienić skina w minecraftJak zmienić skina w Minecraft? Nie wydaje się to jakoś bardzo problematyczne, oczywiście jeśli posiadamy legalną wersję gry. Twórcy gry już stosunkowo dawno temu wprowadzili możliwość zmiany wyglądu postaci z poziomu gry – możemy pobrać jedną z gotowych propozycji lub dodać do gry swoją własną -czyli pobraną z internetu lub nawet narysowaną od A do Z przez samego siebie.

Jak wgrać mody?

Jak wgrać mody do Minecraft? Jest to relatywnie proste. Potrzebujemy pobrać program Forge – jest on dostępny w formie przystępnego instalatora, który sam odnajdzie folder z grą i wypakuje tam swoje pliki. To na dobrą sprawę wszystko – następnie ściągamy paczkę z modem, rozpakowujemy ją, a wypakowany folder wrzucamy do folderu „mods” w plikach gry.

Modyfikacje Minecraft

Jakie są najciekawsze modyfikacje do Minecraft? Dla rzetelności warto byłoby wymienić najpierw te najbardziej podstawowe. Przydatny zawsze jest JourneyMap – mod ten wprowadza do gry mini-mapę oraz pełnoprawną, dużą mapę dostępną pod odpowiednim skrótem klawiszowym. Dzięki niej nie stracimy orientacji w terenie, a wszelkie ciekawe miejsca możemy zaznaczyć, by w przyszłości do nich powrócić.

Jak zainstalować moda?

Rozwiązaniem, na które często decydują się gracze znużeni tymi samymi krajobrazami w grze, jest natomiast zainstalowanie moda Biomes O’ Plenty, który wprowadza dziesiątki nowych, fascynujących krain, które możemy dowolnie zwiedzać. Wprowadzają one do gry element zaskoczenia i świeżości. Pod tę kategorię możemy również podpiąć mody, które wprowadzają nowe wymiary. W grze domyślnej dostępne są trzy: świat właściwy, Nether, czyli minecraftowy odpowiednik Piekła, a także Kres, czyli rodzaj otchłani, w której grasuje straszny smok. Za pomocą modyfikacji możemy dodać jeszcze co najmniej kilka, ale naprawdę sprawdzone są chyba tylko dwie.

Pierwszą z nich jest Aether, który wprowadza do gry mityczne wyobrażenie nieba. To profesjonalna modyfikacja, która nie wprowadza tylko widoczków, ale i całe mnóstwo nowych przeciwników, surowców i ciekawych miejsc do odkrycia. Drugą jest Twilight Forest, o której można powiedzieć mniej więcej tyle, co o pierwszej. Obie są równie wyraziste i ciekawe. Jako ciekawostkę można podać, że w TF przyjdzie nam się zmierzyć z ogromnym wężem w jego labiryncie – starcie to jest bardzo emocjonujące i warto je przeżyć na własnej skórze.

Popularne mody

jak zmienić skina w minecraftDoświadczonym graczom zdarza się czasami narzekać, że niektóre elementy gry są zbyt mało rozbudowane w stosunku do innych. Przykładem często jest rolnictwo – choć można uprawiać zboże, ziemniaki, marchewki i kilka innych, wydaje się to dosyć skromną pulą możliwości. Tu z pomocą przychodzi mod Pam’s Harvestcraft, który wprowadza całą masę nowych możliwości uprawy roli, a także zatrzęsienie nowych dań do przyrządzenia, a nawet nową i w pełni dopracowaną mechanikę pszczelarstwa.

Podobnie jest z meblarstwem – Minecraft de facto nie posiada mebli gotowych do wyprodukowania. Gracze od zawsze musieli improwizować, na przykład używając schodka jako krzesła czy płotu i płyty naciskowej jako stołu. Tu z pomocą przychodzi mod Carpenter’s Blocks, który wprowadza całą masę nowych, bardzo użytecznych mebli, takich jak wspomniane krzesła i stoły, ale także takie niuanse jak talerz ze sztućcami. Przyjemny mod, który zwiększy immersję z grą i pozwoli nam na większą dosłowność w rozgrywce i posiłkowanie się wyobraźnią w nieco mniejszym stopniu.

Zmodyfikuj Minecrafta

Kultowym już w pewnym stopniu jest natomiast mod Mo’Creatures, który wprowadza do gry nowe stworzenia – zarówno te nastawione do nas przyjaźnie, jak i neutralnie, ale przede wszystkim agresywnie. Czego w nim nie ma! Wilkołaki, węże, ogry, trolle, drzewce, golemy, wiwerny, rekiny czy niedźwiedzie polarne, a to tak naprawdę dopiero kilka z niezwykle wręcz obszernej listy. To z pewnością mod dla doświadczonych graczy – można bowiem zagwarantować, że mało który początkujący gracz przeżyje pierwszą noc, kiedy na żer wychodzi nie kilka stworów, lecz kilkadziesiąt.
To jednak zaledwie kilka z całego mnóstwa modyfikacji, które są do wyboru. Warto przejrzeć je samemu i osobiście dokonać wyboru.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here