Nieinwazyjna, zdrowa pielęgnacja włosów i ciała cieszy się popularnością od jakiegoś czasu. W dobie mody o to, co ekologiczne i domowe, wiele osób poszukuje sprawdzonych i skutecznych sposobów na to, co niedawno uzyskiwano w profesjonalnych salonach. Wraca trend na praktyki, jakie stosowały nasze matki i babki — korzystamy z ziół, przypraw i zmieniamy zastosowanie codziennych produktów. W domowym zaciszu możliwe jest więc wykonanie przeróżnych zabiegów, w dodatku w oparciu o zdrowe receptury. Jak naturalnie rozjaśnić włosy? I dlaczego jest to lepsze od wizyty w salonie fryzjerskim?

Kosmetyki naturalne

jak naturalnie rozjaśnić włosyKosmetyki naturalne, również te, które przyrządzić można samemu, są przede wszystkim pozbawione chemii. To właśnie ona odpowiada za nadmiar łoju na skalpie, jak również pogarsza kondycję włosów i wspomaga ich łamliwość. Jej wysoka zawartość w kremach rozjaśniających działa niezwykle inwazyjne, więc nim doprowadzisz do niefortunnego wypadku, jakim będzie tak zwane „spalenie się” koloru włosów, sięgnij po produkty, jakie odnajdziesz w swej kuchni.

Jak naturalnie rozjaśnić włosy?

Jak naturalnie rozjaśnić włosy? Jeśli jesteś blondynką, sięgnij po rumianek. Mimo że zioło to ma perfekcyjny wpływ na organizm, sprawdzi się również podczas rozjaśniania jasnych włosów. Jest on częstym dodatkiem szamponów i odżywek, choć najlepiej sprawdzi się w czystej postaci. By skorzystać z jego właściwości, zalej wrzątkiem łyżkę zioła i odczekaj dziesięć minut. Następnie zanurz włosy w misce z gotowym naparem, pamiętając o tym, by po wszystkim pozostawić je do wyschnięcia. Zabieg ten powtarzać należy raz w tygodniu, co prędko poskutkuje promienistym efektem. Warto pamiętać, by do tego zabiegu nie wykorzystać rumianku, który zamknięty został w torebkach do zaparzenia w formie herbaty. Jego działanie nie będzie silne, a na efekty będzie trzeba poczekać dłużej.

Innym sposobem na rozjaśnienie blond włosów jest płukanka wzbogacona o sok z cytryny. Jest w niej zawarta wysoka dawka witaminy C, która w przemyśle kosmetycznym jest częstym składnikiem przeróżnych kremów i odżywek. By rozjaśnić włosy w ten sposób, wystarczy wetrzeć w ich całą długość wyciśnięty sok z cytrusa i pozostawić je do wyschnięcia. Wcierkę należy spłukać po kilku godzinach i, by uniknąć możliwego przesuszenia się, można na ten czas nałożyć na nie ulubioną odżywkę. Wysokie działanie soku z cytryny sprawdzi się również dla ciemnych włosów.

Szatynka i brunetka – jak rozjaśnić włosy?

Jeśli jesteś szatynką lub brunetką, zaopatrz się w cynamon. By przygotować maseczkę do rozjaśnienia włosów, sięgnij po sproszkowaną już przyprawę i wymieszaj ją (jedną łyżkę) z ulubioną odżywką do włosów. Ważne, by miała delikatne działanie, a w jej składzie nie znajdowały się silikony lub substancje SLS. Jeśli wolisz, odżywkę możesz zastąpić jogurtem naturalnym lub po prostu wodą. Tak przygotowaną maseczkę nałóż na te pasma włosów, które chcesz rozjaśnić. By uzyskać równomierny efekt, warto pomóc sobie grzebieniem — rozjaśnienie będzie wyglądało naturalniej. Maskę trzymaj na głowie kilka godzin, a następnie spłucz letnią wodą.

Metodą, która sprawdzi się tutaj równie doskonale, jest wykonanie maseczki z zawartością miodu. By ją wykonać, należy wymieszać jego trzy łyżki z odrobiną oliwy z oliwek i wody, a następnie powstałą papkę nałożyć na całą długość włosów. W tym przypadku miksturę należy trzymać nie dłużej niż trzydzieści minut, lecz zabieg można powtarzać dwa razy w tygodniu. Łatwiejszym sposobem na zastosowanie miodu w kuracji rozjaśniającej jest dodawanie jego niewielkiej ilości do stosowanej odżywki. Wówczas należy maseczkę trzymać na włosach nie dłużej niż godzinę, a następnie spłukać ją letnią wodą.

Uniwersalne metody rozjaśniania włosów

jak naturalnie rozjaśnić włosyMetodą, jaka sprawdzi się dla każdego koloru włosów, jest wykorzystanie mieszanek ziołowych. Tak jak w przypadku rumianku, wystarczy raz w tygodniu wykonać płukankę z naparu z wybranego zioła. Tymi, które są szczególnie polecanymi do rozjaśniania włosów, są: malwa, nagietek, lipa oraz jaśmin. Nadają one ciepłe, naturalne tony, a ich działanie jest tym lepiej widoczne, jeśli mokre włosy wystawiane się na słońce. Taką płukankę wykonywać można po umyciu, gdy są one jeszcze wilgotne. Napar o podobnej podstawie wykonać można również z rabarbaru, zerwanego z ogródka lub kupionego w sklepie. Należy rozdrobić jego korzeń lub kupić już gotową paczkę rzewienia w sklepie zielarskim. Można go również zmieszać z oliwą i cytryną, a gotową papkę nałożyć na wilgotne włosy. Mieszankę należy trzymać pół godziny, a następnie spłukać wodą. Zabieg można powtarzać dwa razy w tygodniu.

Naturalne rozjaśnianie włosów ma wiele zalet, ale przede wszystkim chwali się je za to, że ma nieinwazyjny wpływ. Dodatkowo działa zdrowotnie i nawilżająco, a poszczególne produkty dostarczają włosom zawarte w sobie witaminy. Warto jednak pamiętać o tym, że podczas każdego rozjaśniania — nawet naturalnymi sposobami — włosy należy odpowiednio pielęgnować. By uniknąć przesuszania się lub rozdwojonych końcówek, warto kupić odpowiednią szczotkę (z ekologicznym włosiem), która nie będzie ich szarpać i splątywać. Włosy należy także regularnie podcinać, dzięki czemu będą stawać się mocniejsze.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here