Każdego z nas przynajmniej raz w życiu spotkała taka sytuacja, że znajdujemy się na totalnym odludziu, do domu daleko, a nasz telefon właśnie padł w momencie, kiedy najbardziej go potrzebujemy. Wiele bylibyśmy w takim momencie dać komuś kto zdradzi nam sposób na to jak naładować telefon bez ładowarki. I chociaż wydaje się to nieco nieprawdopodobne to istnieje co najmniej kilka sposobów na to, żeby przywrócić telefon do życia chociażby na kilka chwil.

Jak naładować telefon bez ładowarki?

W tym czasie być może będziemy w stanie przynajmniej zadzwonić po kogoś i wezwać pomoc lub poinformować co się z nami dzieje. Niejednokrotnie może się okazać, że znajomość tych metod może nas uratować. Przede wszystkim wiedząc już, że bateria telefonu zbliża się do dolnej granicy naładowania należy maksymalnie przedłużyć jej żywotność poprzez wyłączenie internetu, wszystkich aplikacji i włączenie trybu oszczędzanie baterii.

Pomocne zapewne będzie także ściemnienie ekranu

Jeśli jednak bateria się wyczerpie jesteśmy w stanie wykonać jeszcze jedno połączenie lub wysłać sms ratunkowy jeśli wyciągniemy baterie i zasłonimy taśmą klejącą środkowy styk akumulatora i włożymy ją z powrotem do telefonu.

Istnieje także sposób na wykonaną własnoręcznie prowizoryczną ładowarkę

Istnieje także sposób na wykonaną własnoręcznie prowizoryczną ładowarkęJeśli posiadamy w swoim bagażu jakikolwiek gadżet działający na baterie paluszki możemy połączyć drucikiem plusy z baterii z tymi na akumulatorze z telefonu. Trochę to potrwa, ale daje szansę na przedłużenie pracy akumulatora, a tym samym możliwość używania telefonu przez dłuższy czas. Jeżeli problem z wyczerpaną baterią przytrafił nam się zimą jednym z prostych sposób jest próba ogrzania baterii.

Niebezpieczne jest ogrzewanie baterii ogniem, ale przytrzymanie jej w zaciśniętych dłoniach lub zapewnienie jej kontaktu z innymi ciepłymi częściami ciała jest w stanie ogrzać ją na tyle aby przywrócić ją do życia jeszcze na kilka minut. Jeśli posiadamy przy sobie naładowany laptop i kabel USB to w zasadzie nie mamy żadnego problemu.

Wystarczy uruchomić laptopa, podłączyć telefon przez kabel USB i w ten sposób wykorzystać trochę zgromadzonej energii w baterii laptopa

Oczywiście laptop też może nam się jeszcze przydać, więc lepiej nie zużyć całej energii. Jeśli znajdujemy się w mieście możemy spróbować znaleźć jakiś salon komórkowy. Jeśli ładnie poprosimy to prawdopodobnie nie będzie problemu, żeby udostępniono nam możliwość naładowania komórki. Szczególnie jeśli jesteśmy klientem operatora. Najrozsądniej jednak zainwestować w dobry powerbank.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here