Coraz częściej zakupów dokonujemy w internecie. Kupujemy w ten sposób nie tylko elektronikę czy książki. Absolutnym hitem ostatnich lat jest zwiększony procent udziału żywności w zakupach online.Coraz większy udział w rynku e-commerce zdobywają także ubrania. Można powiedzieć, że moda przenosi się do internetu. I nie chodzi tu tylko o popularne serwisy aukcyjne. Wystarczy chwila surfowania po internecie by bez problemu odnaleźć modny sklep z tanimi ubraniami.

Zakupy online – bezpieczeństwo

Większość osób, które jeszcze nie przekonały się do takiego sposobu dokonywania zakupów jako główny argument podaje bezpieczeństwo. Obawiają się o to, że w jakiś sposób dane ich kart kredytowych lub kont bankowych wyciekną do sieci i staną się obiektem ataków hakerów i przestępców. Obecne prawo rygorystycznie podchodzi do kwestii bezpieczeństwa w sklepach internetowych. Muszą one spełniać wiele kryteriów zanim będą mogły rozpocząć sprzedawanie online. Dane klientów są chronione ustawą o ochronie danych osobowych. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo połączenia internetowego warto wybierać takie sklepy które używają do połączenia certyfikatu SSL. Poznamy je po charakterystycznej „kłódeczce” przy adresie strony, który powinien rozpoczynać się od liter „https„.

Kupując w internecie mamy także prawo do zwrotu towaru. Możemy tego dokonać do 14 dni od daty zakupu, bez podawania żadnej przyczyny. Nie ma więc obawy o to, że towar kupiony online musimy sobie zatrzymać nawet wtedy gdy nie spełnia naszych oczekiwań.

Jak wybrać najlepszy sklep z tanimi ubraniami

Wpisując w wyszukiwarce hasło „sklep z tanimi ubraniami” otrzymamy mnóstwo wyników z lepszymi i gorszymi sklepami. Łatwość prowadzenia biznesu w sieci sprawia, że ilość takich sklepów może nas początkowo przerazić. Który wybrać? czym się kierować? Warto zwrócić uwagę na sklepy pojawiające się wysoko w wynikach wyszukiwania. Ich obecność świadczy zazwyczaj o tym, że sklepy są często polecany przez swoich klientów kolejnym osobom. Warto odwiedzić fanpage takiego sklepu i sprawdzić opinie klientów. Bądźmy jednak czujni na to, czy oceny nie są pisane przez zatrudnioną agencję reklamową. Wybierając odpowiedni sklep z tanimi ubraniami zwróćmy także uwagę na koszty i sposób wysyłki. Niektóre sklepy mogą celowo obniżać ceny za produkty, by zachęcić klientów do zakupu. Rekompensują sobie to zawyżając koszty wysyłki. Praktyka ta dość często jest spotykana na popularnych serwisach aukcyjnych, jednak w sklepach online jest równie często praktykowana.

Podsumowanie

Rosnąca popularność zakupów w internecie sprawiła że stały się one dużo bezpieczniejsze. Zwiększyła się również konkurencja, dzięki czemu klienci mają bogatszy wybór i niższe ceny. Sytuacja jest więc dla konsumentów idealna.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here