W obecnych czasach kwas hialuronowy ma wiele zastosowań w kosmetyce. Przez wiele kobiet nazywany jest eliksirem młodości, ponieważ z jego pomocą jesteśmy w stanie pozbyć się zmarszczek. Nasza twarz wygląda na młodszą, jest wygładzona i nawilżona. Kwas hialuronowy jest całkowicie bezpieczny, do tego rozkłada się w organizmie w naturalny sposób. Efekt po wykonanym zabiegu zwykle utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy.

Właściwości kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy jest jednym ze składników naszej skóry. Do jego głównych zadań należy:

  • zapewnienia odpowiedniego nawilżenia skórze,
  • opóźnienie procesów starzenia skóry,
  • wpływ na sprężystość chrząstki stawowej.

Przeczytaj też: http://www.magazynstyle.pl/dieta-wplyw-tradzik-luszczyce/

Kwas hialuronowy w kosmetyce

Kwas hialuronowy obecnie jest spotykany w większości kosmetyków dostępnych na rynku. Są to preparaty głównie nawilżające oraz odmładzające, kremy, sera, maseczki, a nawet zastrzyki. Ostrzykiwanie się kwasem hialuronowym stało się bardzo popularne w ostatnim czasie. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni decydują się na taki zabieg.

Po zabiegu nasza skóra jest odmłodzona, a zmarszczki wygładzone. Oprócz tego zwiększa się nawilżenie skóry. Kwas hialuronowy stosowany jest również w procesie gojenia się ran, oparzeń i owrzodzeń.

Jak wygląda taki zabieg z kwasem hialuronowym?

Przed zabiegiem, zawsze lekarz medycyny estetycznej przeprowadza wywiad z pacjentem, na temat jego stanu zdrowia oraz przyjmowanych przez niego leków. Miejsce, które ma zostać poddane zabiegowi jest dezynfekowane, a następnie znieczulona za pomocą specjalnego kremu. Gdy decydujemy się na zabieg powiększania ust, za pomocą kwasu hialuronowego, stosowane jest znieczulenie stomatologiczne.

Kwas hialuronowy wstrzykiwany jest głęboko w skórę, za pomocą kaniuli. Ostatnim etapem jest wykonanie masażu, w celu równomiernego rozprowadzenia preparatu pod skórą. Zaletą tego zabiegu jest natychmiastowy efekt, do tego brak bólu i szybki czas trwania.

Po wykonanym zabiegu, na początku może występować lekki dyskomfort i delikatne strupki, w miejscu nakłuć. Jednak nie ma czymś się martwić, w przeciągu kilku dni wszystko powinno wrócić do normy.

Źródło: https://aktywniniezalezni.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here