Gotowanie w klasycznej frytownicy wymaga dużej ilości tłuszczu. Mimo wysokiej temperatury częściowo wniknie w składniki diety wpływając tym samym na jej właściwości kaloryczne i odżywcze. Aby nie rezygnować z wygody gotowania frytkownicy, warto wybrać odpowiedni sprzęt.

Zobacz też: https://zakupowyporadnik.pl/jak-wybrac-frytkownice-jaka-bedzie-najlepsza/

Frytkownica beztłuszczowa

Klasyczna frytkownica nie jest specjalnie nastawiona na dietę, ale frytkownica beztłuszczowa to zupełnie inne urządzenie. Możesz również zrobić frytki, ryby lub nuggetsy z kurczaka, ale bez użycia tłuszczu i jego niewielkiej ilości możesz sprawić, że posiłki będą łatwiejsze do strawienia i zdrowsze.

Frytownica beztłuszczowa działa jak piec konwekcyjny. Działa na gorące powietrze, które jest odpowiednio rozprowadzane po komorze sprzętu. Odśrodkowe działanie gorącego powietrza szybko nagrzewa i rumieni gotowy produkt, dzięki czemu jest gotowy natychmiast po posiłku. Co ważne, produkt wykonany z beztłuszczowej frytkownicy będzie miał chrupiącą złocistożółtą skorupkę, a wnętrze pozostanie miękkie i delikatne.

Frytkownica parowa

Frytownica parowa dietetyczna to doskonała alternatywa dla klasycznych modeli tych urządzeń, szczególnie dla tych, którzy chcą ograniczyć spożycie tłuszczu, ale nie kosztem pysznych przekąsek i ulubionych potraw. Dla osób potrzebujących specjalnej diety dobrym wyposażeniem będzie również frytkownica parowa, dlatego konieczne jest zmniejszenie zawartości tłuszczów nasyconych lub zmniejszenie kalorii posiłków. Z tego sprzętu możemy skorzystać również wtedy, gdy chcemy zrzucić kilka kilogramów.

Chcąc smażyć jednocześnie dwa dania, warto kupić podwójną frytkownicę, choć jest to głównie używane do wyposażenia dla smakoszy. Pomocne mogą być również wskaźniki zużycia oleju, informujące nas, że musimy wymienić olej na nowy. Jeśli jednak zależy nam na zapewnieniu wystarczającej stabilności dla urządzenia, warto poszukać modelu z antypoślizgową gumową stopką.

Przeczytaj też: http://www.magazynstyle.pl/kawiarka-jaka-kupic/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here