W dzisiejszym poradniku przekonacie się, jak czerpań wiedzę oraz korzystać z doświadczeń, czyli jak czytać więcej książek. Wiele osób nie jest świadomych, ale czytanie bardzo korzystnie wpływa na człowieka pod wieloma względami. Jednym z nich jest np. wzbogacenie swojego słownictwa lub np. zapoznanie się z ponadczasowymi działani najwybitniejszych twórców. Jednak okazuje się, że spora część z nas nawet jeśli wyraża chęć czytania, to nie może znaleźć na to czasu. Bez obaw, dzisiaj przekonacie się, jak czytać więcej książek, dzieli technikom specjalistów. Jesteście ciekawi? Zaczynamy!

Przeczytaj też: https://www.ipo.pl/jak-czytac-wiecej-ksiazek-proste-wskazowki/ 

Czy jest wyjście z tej sytuacji?

Pierwszym sposobem na spędzanie większej ilości czasu na czytanie może być metoda 1-5. Polega ona na  czytaniu codziennie jednej strony książki lub czytania książki przez 5 minut. Nie jest to trudne zadanie. Wymaga jedynie dyscypliny.

Takie działanie jest to jednak dopiero pierwszy krok. Metoda 1-5 pomoże nam wyrobić w sobie nawyk czytania. Dlatego z upływem czasu powinniśmy stopniowo zwiększać dawkę czasu spędzanego na czytanie. Czytanie jednej strony na dzień lub przez 5 minut rozpocznie proces, który później zmieni się w nawyk. Nawet jeśli na początku przeczytasz tylko jedną książkę na dwa, trzy miesiące (to jest już od 4 do 6 książek rocznie!), to jest to naprawdę dobry wynik.

Planuj czas na czytanie książek

Innym sposobem jest założenie, kiedy i gdzie będziemy czytać.

Możesz sobie postanowić, że np. spędzisz czas na czytanie w przewie w pracy lub wracając autobusem do domu (w przypadku podróży samochodem może być to audiobook.

Jak to możliwe?

Dobrym sposobem jest postawienie książki w centrum. Takie działanie zdecydowanie zwiększy nasze szanse. Możemy zauważyć taką zależność, kiedy oglądamy telewizję, ponieważ telewizor wisi na ścianie w salonie. Korzystamy ze smartfona, ponieważ mamy go ciągle pod ręką.

Będziemy więcej czytać, jeśli nadamy książkom rangę, podobną jak telewizorowi czy smartfonowi. Dlatego warto włożyć książkę do torebki lub plecaka, który zabieramy ze sobą do pracy. Dobrze też położyć ją na stoliku w salonie lub sypialni czy też na stole w kuchni. Wtedy automatycznie sprawimy, że będziemy po nią sięgać w chwili dla siebie.

Zobacz też: http://www.duzohumoru.pl/skuteczne-planowanie-metoda-sukces/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here