O pięknych, długich i gęstych rzęsach marzy każda kobieta. Niestety jednak, nawet gdy ma się takie z natury, częste malowanie tuszem i zmywanie często pogarsza kondycję włosków, osłabia je, powoduje wypadanie i przerzedzenie. Jak można poprawić wygląd swych rzęs? Jest to bardzo ważne, gdyż od tego zależy wygląd oprawy oczu, a nawet wygląd całej twarzy.

Naturalnie czy nie?

Rodzaj metody, jaką trzeba zastosować, uzależniony jest od tego, jaki efekt chce się uzyskać. Kiedy pragnie się odzyskać własne rzęsy, czyli spotęgować ich gęstość i długość, konieczne jest wdrożenie specjalnych kuracji odżywczych. Gdy zaś pragnie się tylko ładnego wyglądu i nie ma znaczenia, czy będą to rzęsy własne, czy doczepione, do wyboru są różnego rodzaju sztuczne rzęsy.

Kiedy chce się odżywić swoje rzęsy, trzeba zacząć używać odżywki, jednak nie jest to tak proste jak pójście do drogerii i codzienne „malowanie” nią rzęs. Niestety dobre produkty tego rodzaju kosztują więcej niż kilkanaście złotych i często znajduje się je nie w drogeriach, ale w aptekach bądź trzeba zamawiać przez internet. Trzeba też pamiętać, by wybierać takie produkty, które nakłada się nie na rzęsy jak tusz, ale na powieki jak liner. Produkty mające typowe dla tuszu szczoteczki mogą tylko odżywić rzęsy, zaś kiedy chce się je zagęścić i pobudzić ich wzrost, trzeba aplikować produkt na linię rzęs. A co z sztucznymi rzęsami?

Sztuczne rzęsy na stałe czy na wielkie wyjście?

Jeszcze do niedawna kobiety decydujące się na noszenie sztucznych rzęs przyklejały je sobie tylko na wielkie wyjścia, czyli głównie na imprezy. Zapewniało to teatralny efekt, ale też nieraz było związane z ryzykiem. Jeśli przykleiło się rzęsy zbyt słabo, było ryzyko, że odpadną lub choćby odkleją się w najmniej spodziewanym momencie, przy czym ryzyko takie było największe w przypadku całych wachlarzyków. Można też było zaś doczepiać pojedyncze rzęski lub ich małe kępki. Oczywiście z takich metod można nadal korzystać, jednak dużo popularniejsze są zabiegi przedłużania i zagęszczania rzęs oferowane przez salony kosmetyczne. Znane są różne metody, z których korzysta się nie tylko przed wielkim wyjściem, ale też na co dzień, by zawsze mieć piękne, długie i gęste rzęsy.

Sztuczne rzęsy znajdziesz na kosmetykizameryki.pl

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here