Wycieczka do Etiopii pozwoli Ci poznać malowniczy krajobraz kraju położonego nad Nilem Błękitnym, który otaczają lasy eukaliptusowe. Bujna flora i fauna to jednak nie wszystko, co ma do zaoferowania ten rejon świata. Można również poznać życie etiopskich plemion. Wycieczka do Etiopii z logostour.pl to niezapomniana podróż w głąb dziewiczej natury i kolebki człowieczeństwa.

Zobacz najstarszy zachowany szkielet człowieka

W Addis Abeba będziesz mógł zwiedzić stolicę. Warto zacząć od Muzeum Narodowego, gdzie pozna się historię Etiopii, a także będzie można zobaczyć najstarszy szkielet człowieka – kobiety, sprzed 3,4 mln lat. Będąc w Addis Abeba koniecznie trzeba odwiedzić katedry św. Trójcy i grobowce cesarza Hajle Sellasje i jego żony, a także katedrę św. Jerzego. W jazd na górę Entoto, położoną 3300 m n.p.m. pozwoli podziwiać panoramę stolicy, a także pałac cesarza Menelika.

Rejs łodzią po jeziorze Tana

Rejs łodzią po jeziorze Tana pozwoli z innej perspektywy podziwiać krajobraz Etiopii, a także jej ekosystem, z licznym ptactwem. Ponadto znajduje się na nim 37 wysp na których wzniesione zostały klasztory. W XIV wiecznym klasztorze Ura Kidane Mehret można podziwiać malowidła, kolekcję krzyży i koron.

Wizyta w Gonderze

W Gonderze zobaczysz kompleks pałacowo-świątynny, zajmujący ogromny obszar. Na uwagę zasługują tu również łaźnie Fisilidesa, cesarza, który założył to miasto w XVII wieku. Rokrocznie odbywa się tam święto upamiętniające chrzest Chrystusa.

Parki Narodowe, świątynie oraz wizyty w plemiennych wioskach

Będąc w Etiopii koniecznie trzeba odwiedzić także Park Narodowy Gór Simien, który zamieszkują małpy z rodziny makakowatych.

W Lalibeli będziesz podziwiać kompleks świątyń wykutych w skale, powstałych między 800 a 1200 r. n.e., gdzie nadal odbywają się religijne ceremonie. Wieczorem będzie można również zakosztować lokalnego wina miodowego w miejscowym pubie. Z kolei w Aksum zobaczysz granitowe obeliski. Mężczyźni mogą wejść również do kościoła św. Marii, gdzie jak wierzą Etiopczycy przechowywana jest Arka Przymierza. W Aksum można również wziąć udział we Mszy św. w Ortodoksyjnym Kościele Etiopskim. Z wielu atrakcji, jakie czekają wszystkich, którzy wybiorą wycieczkę do Etiopii można wymienić wizyty w tutejszych plemiennych wioskach, gdzie można poznać ciekawy ubiór i zwyczaje czy rejs po jeziorze Chamo.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here