Nareszcie przyszły upragnione wakacje, a wraz z nimi – czas urlopów. Wszyscy z utęsknieniem czekamy na letni wypoczynek, aby naładować wewnętrzne akumulatory na kolejne miesiące. Urlop wiąże się jednak z masą przygotowań, zwłaszcza gdy posiadamy sporą rodzinę.

Wędrówka, spacer, a może długi wyjazd? Wolisz kupić walizkę, torbę, plecak, czy worki na plecy w Bludshop.com? Bez względu na charakter naszej wycieczki musimy się do niej odpowiednio przyszykować. Najważniejszy jest sposób transportowania najpotrzebniejszych rzeczy, które ze sobą zabierzemy.

Do samolotu

Dopuszczalny wymiar bagażu podręcznego jest ustalany indywidualnie przez każdego przewoźnika. Różnice te szczególnie widać w przypadku tanich linii lotniczych. Przed podróżą musimy koniecznie sprawdzić, jaki bagaż możemy ze sobą zabrać. Przeważnie górny limit to 8 kilogramów, a wymiary torby to 40x35x12 cm. Tutaj idealnie sprawdzi się zapinana torba na kółkach lub sportowa z wygodnymi uchwytami i paskiem na ramię. Radzimy raczej unikać twardych kuferków i walizek – często nie da się ich umieścić w schowku nad siedzeniem. Możemy zdecydować się także na plecak lub worek. Jeżeli nie wiesz jak wyglądają, możesz obejrzeć worki na plecy w Bludshop.com. To wygodna i lekka zarazem opcja, dzięki której nie zwiększymy wagi bagażu.

Walizka na urlop

Wielkość walizki zależy oczywiście od czasu naszej podróży, wybranego kierunku oraz ewentualnej obecności podopiecznych. Przyjmuje się, że na krótki wyjazd (od jednego do czterech dni) wystarczy walizka o pojemności do 40 litrów (a zatem niewielka). Małe walizki mogą również pełnić funkcję bagażu podręcznego. Na dłuższy urlop przyda się model do 70 litrów, a na rodzinny wyjazd największe pojemności, czyli 90-130 litrów. Pamiętajmy jednak, aby do dużych walizek nie wkładać jednocześnie wszystkich ciężkich przedmiotów, ponieważ bagaż będzie trudny do uniesienia.

Na spacer

Krótki wypad nad jezioro lub na plażę nie wymaga dużego bagażu. Najpotrzebniejsze rzeczy (kocyk, ręcznik, napój, przekąska) możemy zapakować do niewielkiego plecaka. Świetnym rozwiązaniem mogą się okazać worki na plecy. Ich dużym plusem jest minimalna waga, a także spora pojemność. Poza tym, bez obawy możesz zapakować do worka mokry ręcznik, czy strój kąpielowy, ponieważ materiał szybko wysycha. Nie ma tam elementów, które mogą ulec nadmiernemu przemoczeniu – zarówno tkanina, jak i sznurki – szelki szybko oddają wilgoć.

Zabezpieczenia

Zdarza się, że podróżujemy w mniej bezpieczne rejony lub zostawiamy bagaż bez opieki (w przechowalni lub w luku). W takim wypadku niezbędne są odpowiednie zabezpieczenia, dzięki którym nasz bagaż nie będzie tak łatwym łupem dla drobnego kieszonkowca. Najczęściej stosowana ochrona to zamki z szyfrem lub niewielkie kłódki. Pamiętajmy jednak, że nie są to silne zabezpieczenia, a jedynie pewnego rodzaju utrudnienie dla złodzieja. Każdy szyfr da się złamać, dlatego nigdy nie zostawiajmy walizek i toreb bez opieki na dłuższy czas.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here