Wiele reklam przekonuje, ze można nauczyć się języka obcego w trzy miesiące, bez wysiłku, bez systematycznej pracy. Chcąc biegle mówić w języku niemieckim trzeba przygotować się na systematyczną pracę, która zaowocuje umiejętnością porozumiewania się. Jakich zasad warto przestrzegać, by opanować język niemiecki?

Pisz, czytaj, mów!

Nauka języka niemieckiego jest umiejętnością, która ćwiczona wyłącznie w praktyce przyniesie oczekiwane efekty.

Uczenie się kolejnej reguły gramatycznej, poznawanie nowego czasu czy kolejnych kilkunastu słówek nie ma sensu, gdy nie wykorzystujemy zdobytej wiedzy w praktyce.

W nauce języka niemieckiego bardzo ważna jest umiejętność wysławiania się. Wiele osób nie ma odwagi, by rozpocząć konwersację nie dlatego, że ma małą wiedzę lecz dlatego, że czuje się niepewnie. Popełnianie błędów jest wpisane w naukę języka obcego. Nie mówiąc nigdy nie nauczymy się języka obcego. Słuchanie, czytanie to ważne umiejętności, ale to mówienie w obcym języku jest podstawą porozumiewania. Daje radość i satysfakcję z wykonanej pracy.

Bardzo ciekawym sposobem na utrwalenie nowych słów czy zasad gramatycznych jest pisanie tekstów. Poznając nową zasadę, czy czas gramatyczny warto poświęcić trochę czasu na pisanie tekstu, których podstawą będzie poznany zwrot.

Pisanie pomaga zapamiętywać, utrwala materiał oraz pozwala nabyć pewności siebie. Zasady, z którymi zbudujemy zdania, napiszemy je dużo łatwiej będzie wypowiedzieć. Takie ćwiczenie nie tylko pomoże utrwalić wiedzę, ale również zbudować pewność siebie.

Dyscyplina jest kluczem do sukcesu

Nauka języka niemieckiego, by była skuteczna, a efekty zauważalne, musi być systematyczna. Dużo korzystniej jest poświęcić każdego dnia 15 minut na pracę z językiem niż raz w tygodniu godzinę.

Nauka języka polega na ciągłym utrwalaniu poznanego materiału. W brew pozorom nie jest to zadanie trudne. Jadąc do pracy można słuchać nagrań niemieckojęzycznych. W domu można obejrzeć film lub posłuchać wiadomości na kanale niemieckojęzycznym.

Warto również poszukać osoby, która ma podobne do naszych zainteresowania i wymieniać z nią uwagi oraz informacje w języku niemieckim.

Organizując naukę języka niemieckiego w taki sposób nie będziemy musieli poświęcić na nią dużo czasu. Różnorodność sprawi, że nauka będzie przyjemna i wciągająca.

Artykuł powstał we współpracy ze Szkoły językowej Structura

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here