Ostatnio szczególnie modne we wnętrzach są rośliny zielone. Niekoniecznie kwiaty cięte, które po dwóch dniach zaczynają usychać i musimy je szybko wyrzucić mimo iż zmieniałyśmy im codziennie wodę. Jeśli mówimy o modnym wnętrzu widzimy oczyma wyobraźni jasne przestrzenne pomieszczenia gdzie króluje biel i szarość, a w każdym możliwym kącie stoją donice z zielonymi roślinami.
Drzewko bonsai do domu idealnie wkomponuje się w ten modny trend, a dodatkowo da nam ogromne pole do popisu jeśli chodzi o pielęgnację.
Drzewko bonsai wymaga bowiem znacznie więcej uwagi i cierpliwości niż inne, zwyczajne rośli. Jeśli jednak podejmiemy się uprawiania tej rośliny odwdzięczy się nam z pewnością zachwycającym wyglądem.
Drzewko bonsai do domu najlepiej kupić w sprawdzonych miejscach i sklepach prowadzonych przez prawdziwych pasjonatów. Mamy wtedy gwarancję, że roślina była dobrze traktowana, ma mocne i grube korzenie i siłę, by pięknie rosnąć. Drzewko bonsai sadzi się zazwyczaj w płaskich i szerokich doniczkach, przez co drzewko ma niewielką ilość podłoża. Musimy zwrócić na to szczególną uwagę jeśli nie chcemy, aby wystające korzenie przysychały. Najlepiej umieścić drzewko bonsai na parapecie dość jasnego pokoju, ale nie wystawiać go na bezpośrednie działanie ostrego słońca przez kilka godzin dziennie. Jasne i rozproszone światło sprawi, że nasze drzewko będzie ładnie rosło i odwdzięczy się nam pięknym wyglądem.
Jeśli chodzi o podlewanie to jest to najważniejsza czynność jaką musimy wykonywać przy naszej roślinie. Drzewko bonsai jest szczególnie wrażliwe na przysychanie, dlatego musimy je podlewać praktycznie każdego dnia i sprawdzać poziom wilgoci w doniczce, aby podłoże nie wyschło na wiór. Do wody warto także dodawać nawozy rozpuszczalne, aby jednorazowo dostarczać drzewku i wodę i tak bardzo potrzebne do prawidłowego wzrostu minerały i mikroelementy.
Jeśli więc chcemy sprawić komuś z naszych przyjaciół piękny prezent, który będzie także wymagał pewnego zaangażowania, warto zakupić drzewko bonsai do domu.

ebonsai.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here