Każdego dnia poszukujemy pomysłów na szybki i dobry obiad. Jak wiadomo, codzienne obowiązki sprawiają, że stawiamy raczej na proste rozwiązania, a niektórzy nawet decydują się na zakup gotowych obiadów w barach mlecznych. Jakie zatem przepisy w szybki i łatwy sposób, pozwolą nam przygotować domowy obiad? Z całą pewnością ryż z warzywami należy do takich przepisów. W łatwy sposób możemy również przygotować zupę, usmażyć naleśniki, czy też zrobić spaghetti. Dobrym rozwiązaniem na obiad, są również łazanki.

Jak zrobić łazanki?

Jak zrobić łazankiJest to połączenie makaronu, boczku i kapusty. Przepyszne w smaku i łatwe w przygotowaniu. Zatem jak zrobić łazanki? W pierwszej kolejności musimy wypłukać kapustę po to, aby nie była zbyt kwaśna. Następnie szatkujemy ją na mniejsze kawałki. Gotujemy makaron łazanki. Możemy do miękkości lub al dente – wedle preferencji. Następnie kroimy boczek w kosteczkę (około dwustu pięćdziesięciu gram boczku) i podsmażamy na oliwie razem z pokrojoną w kosteczkę cebulą. Kiedy już wytopimy cały tłuszcz z boczku, dodajemy do niego kapustę i wszystko razem przez chwilę dusimy. Następnie wszystkie składniki łączymy razem – boczek z kapustą i z makaronem łazanki i podsmażamy jeszcze przez niewielką chwilę i następnie możemy je spożywać. Łazanki, to niezwykle łatwe w przygotowaniu danie, a dodatkowo jest bardzo smaczne.

Boczek można zastąpić grzybami

Jeżeli nie przepadamy za boczkiem, wówczas możemy go zastąpić grzybami. Wówczas postępujemy analogicznie, jeśli chodzi o przygotowanie z takim wyjątkiem, że jeśli będziemy używać do przepisu suszonych grzybów, wówczas musimy je namoczyć, najlepiej dzień wcześniej, a następnie gotować przez około dwadzieścia minut, aż do miękkości. Jeżeli będziemy stosować świeże grzyby, wówczas wystarczy, że podsmażymy je na oliwie, lub na maśle klarowanym – wedle uznania. Jeżeli nie mamy ochoty gotować codziennie obiadu, to spokojnie łazanki możemy przygotować nawet na cały tydzień, ponieważ długo utrzymują swą świeżość, a dodatkowo nie tracą na smaku, o czym sami możemy się przekonać.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here