Patrząc na ślicznie uczesane dziewczęta mijane na szkolnym korytarzu, w tramwaju lub na ulicach miasta, z pewnością niejedna z nas zadaje sobie pytanie, jak zrobić dobieranego? Czy jestem w stanie sama uczesać się w ten sposób? Otóż warkocz dobierany to wbrew wszelkim pozorom – nic trudnego. Wystarczy obejrzeć kilka filmów instruktażowych w internecie i do dzieła!

Jak zrobić dobieranego?

Do wybory mamy wiele rodzajów warkoczy dobieranych- jednak najprostszy z nich to zdecydowanie francuski warkocz dobierany- polegający na przeplataniu ze sobą trzech pasm oraz dobieraniu i wplataniu w nie po jednym paśmie z prawej oraz lewej strony.

Jak zrobić dobieranego?Być może w teorii brzmi to odrobinę skomplikowanie, jednak w praktyce wykonanie dobieranego warkocza francuskiego lub holenderskiego to naprawdę nic trudnego. Warkocz holenderski dobierany to nic innego jak warkocz francuski- z tą różnicą, że pasma w tym przypadku zaplatamy „w spód”, a nie tak jak w przypadku warkocza dobieranego, francuskiego na zewnątrz.

Jeśli początkowo napotkasz drobne trudności lub Twój warkocz nie będzie wyglądał od razu idealnie – nie zniechęcaj się. Jak we wszystkim – tak również w zaplataniu dobieranych warkoczy to „praktyka czyni mistrza”. Dobrą informacją jest także to, iż obecnie bardzo modne są wszelkiego rodzaju warkocze, upięcia i inne rodzaje fryzur w tak zwanym stylu „messy hair” wyglądające na delikatnie potargane, wykonane „niedbale”. Zatem nie musisz się martwić, jeżeli od razu nie dojdziesz do perfekcji w zaplataniu dopieranych warkoczy i uzyskasz efekt bardzo modnej – delikatnie potarganej, „niedbałej”, luźnej fryzury.

Z czasem – jak sama się przekonasz, to jak zrobić dobieranego przestanie być dla Ciebie tajemnicą i dojdziesz do perfekcji w zaplataniu przepięknych, bardzo dziewczęcych, dobieranych warkoczy francuskich

Początkowo możesz poprosić mamę, siostrę lub nawet koleżankę aby pozwoliły Ci poćwiczyć zaplatanie dobieranych warkoczy francuskich oraz holenderskich na ich włosach, a kiedy dojdziesz już do wprawy i opanujesz technikę zaplatania włosów – z powodzeniem będziesz mogła pleść dobieranego warkocza na swoich włosach sama! Jest to bardzo przydatna umiejętność, którą z całą pewnością warto opanować. Dzięki niej możemy czuć się niezależne w każdym miejscu oraz sytuacji, gdyż nie będziemy za każdym razem kiedy mamy jakieś wyjście, rozmowę kwalifikacyjną, imprezę lub randkę musiały korzystać z usług fryzjera.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here