W ciągu całego naszego życia nieraz spotykamy się z nieprzyjemnymi dolegliwościami, których chcemy pozbyć się jak najszybciej. Musimy wiedzieć, że nawet pozornie błahe objawy mogą z czasem przekształcić się w coś poważniejszego. Warto zadbać o siebie, a przede wszystkim kontrolować swoje samopoczucie i ogólny stan zdrowia. Regularne badania pomogą utrzymać nam formę, a także zachowamy czujność i będziemy spokojniejsi.

Jak zachorować?

Jak zachorowaćW niektórych stresujących sytuacjach zastanawiamy się co zrobić, aby ominęły nas nieprzyjemne wydarzenia. Każdy sprawdzian, odpowiedź w szkole, czy nawet wystąpienia i spotkania w pracy wprawiają nas często w zły nastój. W takich momentach rozmyślamy, jak rozwiązać nasz problem. Zastanawiamy się jak zachorować, aby nie iść do pracy czy też szkoły. Oczywiście możemy wykorzystać domowe sposoby, jednak nigdy nie mamy pewności, że w pełni zadziałają. Zamiast tego możemy wziąć dzień wolny w pracy lub też poprosić lekarza o zwolnienie z powodu stresu i złego samopoczucia. Każdy z nas zasługuje na odpoczynek, a dodatkowe nerwy mogą źle wpłynąć na nasze zdrowie. Jeżeli chodzimy jeszcze do szkoły, to warto porozmawiać z rodzicami i wytłumaczyć im sytuację. Warto zaznaczyć, że dzień wolnego dobrze nam zrobi, a wszystkiego nauczymy się w innym terminie.

Jeżeli uczymy się dobrze i nie sprawiamy większych problemów, to rodzice powinni wziąć pod uwagę naszą prośbę. Jeżeli mimo wszystko chcemy znaleźć sposób na zachorowanie, to możemy wykorzystać kilka sposobów. Pierwszym z nich jest spacer na zimnym powietrzu. Niekorzystne warunki pogodowe mogą sprawić, że po dłuższym przebywaniu na zewnątrz zmarzniemy, a z czasem się także rozchorujemy. Możemy także zjeść jakąś nieświeżą potrawę lub część surowego ziemniaka. W ten sposób będziemy mieć mdłości, a nawet zatrucie pokarmowe. Dodatkowo możemy wypijać zimne napoje, które mogą po czasie spowodować ból gardła, chrypę. Musimy jednak zastanowić się czy warto ryzykować swoim zdrowiem. Najczęściej chorujemy w okresie jesienno-zimowym, dlatego wtedy też zadanie będzie ułatwione.

Jakie mamy inne rozwiązania?

Jeżeli potrzebujemy odpoczynku od codziennych obowiązków to lepiej będzie, gdy rozważymy inne rozwiązania. Niektóre zadania mogą nas przytłaczać, jednak warto szczerze rozmawiać z innymi osobami, które pomogą nam w danej sytuacji. Nawet, jeżeli rodzice nie zgodzą się na dzień wolnego, to raz na rok możemy pozwolić sobie na tak zwane wagary. Zazwyczaj z powodu zaledwie kilku nieusprawiedliwionych godzin nie ponosimy większych konsekwencji.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here