Warto świadomie kreować swój wizerunek. Jednak do tego z pewnością potrzebna jest przynajmniej podstawowa wiedza w zakresie mody. Tylko wtedy będziemy w stanie wszystko odpowiednio dopasować do naszych indywidualnych potrzeb. Priorytetem zawsze staje się podkreślanie sylwetki. Nie możemy o tym zapominać nawet przy najbardziej dziwnych i wyjątkowych stylizacjach. Pewne zasady muszą być zawsze stosowane, jeśli zależy nam na uzyskaniu korzystnego efektu. Warto również wiedzieć jak uszyć sukienkę, zupełnie samodzielnie.

Jaki styl najbardziej nam pasuje?

jak uszyć sukienkęNa samym początku warto ustalić na jakim stylu najbardziej nam zależy. Oczywiście nie musimy zbyt mocno się definiować i kierować w stronę konkretnego klimatu. O wiele ważniejsze jest ustalenia w jakich rzeczach czujemy się komfortowo. Możemy swobodnie mieszać ze sobą różne epoki. Nie mamy tu właściwie żadnych ograniczeń. Istotne jest jedynie, aby robić to bardzo świadomie i umiejętnie. Priorytetem zawsze musi być jak najlepszy efekt końcowy. Z tego powodu wiele osób decyduje się na dość stonowane ubrania urozmaicane jedynie akcesoriami. Jest to z pewnością prosty sposób stworzenia stylizacji. Równocześnie zyskujemy wiele możliwości wykorzystania tych samych rzeczy w odmiennych strojach. Możemy wtedy również bez obaw podążać za trendami.

Ograniczą się one jedynie do dodatków, które możemy co sezon wymieniać. Nie wiąże się to z dużymi kosztami, a pozwala nam pozostać w trendach. Jednak z pewnością warto dbać, aby w naszej szafie występowały bardzo charakterystyczne ubrania. Szczególnie jeśli lubimy się wyróżniać na tle innych. Sprawi to, że nasze stroje będą znacznie bardziej wyjątkowe i zapadające w pamięć. Warto z tego świadomie korzystać i odpowiednio dobierać rzeczy do całości szafy. Dbanie o spójność będzie tu bardzo pomocne. Możemy wtedy zyskać możliwość dowolnego łączenia ze sobą poszczególnych rzeczy. Stopniowo ocenianie efektu końcowego nie będzie stanowiło dla nas problemu i nauczymy się przewidywać jakie połączenia wypadną najlepiej.

Jak dobrać ubrania do sylwetki?

Wszystkie ciuchy musza pasować do naszej sylwetki. Z tego powodu ogromną pomocą może być dokładna analiza. Warto ustalić co jest naszym atutem, ale równocześnie zauważać także wady. Pomoże nam to w znalezieniu najbardziej użytecznych krojów. Ogromną rolę dogrywają także proporcje. Przyjmuje się, że należy dążyć do wyrównania szerokości bioder i ramion. Da nam to doskonałe rezultaty i sprawi, że większość rzeczy będzie prezentować się doskonale. Jednak równocześnie nie należy zapominać o talii. Jest najwęższym miejscem naszego ciała i powinna być odpowiednio akcentowana. W przypadku braku wyraźnego wcięcia warto poeksperymentować z ubraniami i odpowiednio je dopasować, aby dawały iluzję zwężenia.

Jak uszyć sukienkę?

Jeśli samodzielnie chcemy tworzyć swoje ubrania warto wiedzieć jak uszyć sukienkę, która nada się na każdą okazję. Jest to z pewnością bardzo uniwersalny element garderoby. Równocześnie daje nam ogromne możliwości korygowania sylwetki. Warto mieć w szafie przynajmniej jeden doskonale dobrany egzemplarz. Dzięki temu niezależnie od okazji będziemy wyglądać doskonale. Przyjmuje się, że należy dążyć do sylwetki klepsydry. Jest to najbardziej kobiecy typ ciała. Z tego powodu warto zwracać uwagę na szerokość poszczególnych obszarów. Biodra możemy z łatwością modelować. Sukienki dają nam szansę poszerzania. Szczególnie jeśli sięgniemy po rozkloszowane warianty. Przy dobrze zarysowanej dolnej części ciała możemy również zdecydować się na obcisłe ubrania. Doskonale podkreślą kształty i sprawią, że staną się one ogromnym atutem. Z wyszczuplaniem możemy mieć lekkie problemy. Jedną z metod jest użycie kontrastowych wstawek.

jak uszyć sukienkęJednak powinno być to bardzo umiejętnie wykonane, aby dać zadowalający efekt. Mieszanie ze sobą bieli i czerni będzie wyglądało bardzo klasycznie i elegancko. Z pewnością warto przetestować taki wariant. Kolejnym ważnym obszarem jest talia. Tu dąży się zawsze do wyszczuplania. Przy wyrazistym wcięciu nie będziemy mieć z tym problemu. Sam obcisły materiał poradzi sobie doskonale. Dla bardziej wyrazistego efektu możemy zdecydować się na obcisłe gorsety. Będą nadawały się szczególnie na większe wyjścia. Jednak przy problemach ze zbyt szeroką talią możemy sięgnąć po paski. Ich grubość może być dowolnie dobierana. Jednak ważne jest, aby pasowały do ogólnego stylu sukienki. Tylko wtedy uzyskamy zadowalający efekt, który będzie wyglądał spójnie.

Ciekawym pomysłem jest postawienie tu na wyraziste kolory, które ożywiają całą stylizację. Przy bardziej oficjalnych wyjściach sprawdzi się złoto i srebro. Sylwetki powiększone zazwyczaj doskonale wyglądają z szerokimi paskami. Dzięki temu uzyskujemy dodatkowy efekt wyszczuplenia. Jednak należy równocześnie dbać o swój komfort i nie opinać się zbyt mocno. Mogłoby to być niewygodne przy dłuższym noszeniu. Przy ramionach mamy wiele możliwości. Jednak kluczowe jest, aby były dostosowane do bioder. Jako poszerzenie doskonale sprawdzą się wszywane poduszeczki lub marszczenia. Warto również zwrócić uwagę na błyszczące aplikacje, które przyciągną wzrok. Podobnie jest także z sukienkami na ramiączkach, które eksponują górną część ciała.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here